YEREL
Giriş Tarihi : 10-01-2023 13:28   Güncelleme : 10-01-2023 13:34

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJLARI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajlarıda yayınlandı.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJLARI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajlarıda yayınlandı.

Mesajlar şu şekilde:

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI:

“Gazetecilik; fedakârlık, sorumluluk ve bilgi birikimi isteyen son derece kritik öneme sahip bir meslektir. Milli mücadele yıllarında Türk basını, milli birliğin ve beraberliğin sağlanmasında, düşman işgaline karşı ülkenin sesi olmuştur.

Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin takip edilmesi zor bir hızda geliştiği günümüz dünyasında, basın hayati bir önem taşımaktadır. Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.

Bu vesileyle, her zaman ve her fırsatta Devletinin, Milletinin ve Bayrağının yanında yer alan bütün Çalışan Gazetecilerimizi tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet BOZKURT:

“Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen, üstün bir çabayla topluma hizmet eden ve yerelde biz yöneticilerin de sesini, çalışmalarını ve yeni projelerini insanımıza ileten basın mensupları ile gazete çalışanlarımızın bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz ERKMEN: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyor,sevdiklerinizle birlikte sağlık içinde nice başarı dolu hizmet yılları diliyorum.Objektif ,kamuoyunu aydınlatıcı gerçekçi düşünceye sahip gazeteci arkadaşlarımızın demokrasimizin teminatı olduğu düşüncesiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

“10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tekin,  mesajında, şunları söyledi;

“Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri olan Basının; tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Bir ülkede Basın ne kadar güçlü ve özgür olursa o ülkenin Demokrasisi de o kadar güçlü olur. Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. İçinde bulundukları şart yada koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu vesileyle; gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için fedakârca çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyorum.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz Ereğli Şubesi Yönetim Kurulu Adına Sezai ÖZCAN:

“Birbir zorluklar içinde, gerçek haberin peşinde koşan, kalemini satmayan, ordulardan sonraki en büyük silahsız güç olan basın camiasının değerli mensupları, değerli basın emekçileri arkadaşlarımız; hepinizin bu özel gününü kutlar, mesleğinizde kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun

Sağlıcakla kalın.”

Zonguldak SMMM Odası Etik Kurul Başkanı, Disiplin Kurulu Üyesi SMMM Emin Semih ÖZKÖK: “Basın milletin ortak sesidir.

Basın eğilmedikçe özgür kalır.

10 Ocak çalışan, emekçi, özgür  gazetecilerin günü kutlu olsun..”

Sertan YALÇIN: “Basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, hayatlarında sağlık ve başarılar dilerim.”

EVEDER Başkanı Aziz BOY: “Emekçi kardeşim 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günün kutlu olsun.”

Murat Işık ALEMDAR: “Gazeteciler gününüzü kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim. Dogankent ten selamlar, sağlıcakla kalınız”

Cevat BOZKURT: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyor, hayatlarınızda sağlık, görevlerinizde başarılar diliyorum.”

Kdz.Ereğli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Nalan GENÇ: “Kalemini hakikat ve adaletten ayırmayan bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.”

Erdemir Kurumsal İletişim Müdürü Pınar ELMAS: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlar, çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dileriz.”

AdminAdmin