SİYASET
Giriş Tarihi : 31-10-2023 11:11

AK Parti İl Başkanı Çağlayan gazetecilerle buluştu

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek Kdz. Ereğli’nin il olması ve Erdemir’in Endüstri Bölgesi ilan edilmesi konularında açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Çağlayan gazetecilerle buluştu

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek Kdz. Ereğli’nin il olması ve Erdemir’in Endüstri Bölgesi ilan edilmesi konularında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan partisinin Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer ve parti yöneticileri ile birlikte Cumhuriyetin 100. yılı dolayısı ile düzenlenen “Yüz yüze 100 Program” kapsamında Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek Başkan Şafak Erel ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çağlayan Kdz. Ereğli’nin il olması konusunu değerlendirdi. Çağlayan açıklamasında “Kdz. Ereğli’nin il olması devletimizin alacağı bir karardır. AK Parti Zonguldak İl Başkanı olarak ben bunu destekliyorum yada desteklemiyorum diye bir şey söyleyemem. Devletimizin ilgili kurumları bunu değerlendirdi ve devletimiz Kdz. Ereğli’yi il yapacaksa yapar. Biz buna karşıyız desek bir şey değişmez. Yada buradan 50 bin kişi toplansa Kdz. Ereğli il yapılmayacaksa il yapılmaz” dedi.
Erdemir’in Endüstri bölgesi olması konusunu da değerlendiren Çağlayan, “Erdemir’in Endüstri Bölgesi olması konusunda bazı endişeler var. Bu konuları Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla milletvekillerimizle birlikte görüştük. Erdemir yöneticileri ile de görüştük. Erdemir’in Endüstri Bölgesi olması durumunda Kdz. Ereğli Belediyesi’nin kayıpları olacağı yönünde endişeler var. Bu konu çözülmeyecek bir konu değil. Erdemir’in Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ödediği miktar hesaplanır ve bir mutabakata bağlanarak bu paranın belki daha fazlasının ödenmesi sağlanabilir. Bir diğer konu Erdemir’in dışarıdan işçi alması konusu. Bununla ilgili Erdemir yöneticileri ile görüşmeler yaptık. Onlarda işçi alımında önceliği Kdz. Ereğli’ye vereceklerini ifade ettiler. Elbette Erdemir Endüstri bölgesi olacaksa bile, bila bedel olmayacak. Kdz. Ereğli’nin de bu durumdan karlı çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.
Çağlayan yerel seçimlere hazır olduklarını ifade ederek Zonguldak genelinde tüm teşkilatlarla beraber çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ise AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve beraberindekilere teşekkür etti.

AdminAdmin