SİYASET
Giriş Tarihi : 08-05-2023 11:51

BALBALOĞLU, 'ÇALAR SAAT'İN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

İYİ Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, “iktidarımızda hiçbir sağlık çalışanı ülkesini terk etmeyecek” dedi.

BALBALOĞLU, 'ÇALAR SAAT'İN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

İYİ Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, “iktidarımızda hiçbir sağlık çalışanı ülkesini terk etmeyecek” dedi.

Balbaloğlu, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunumu ile yayınlanan ‘Çalar Saat’ programına, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Kdz.Ereğli'deki Üretici Pazarı’ndan canlı bağlandı.

Konuşmasına; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da halka hitap ettiği sırada yapılan taşlı saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek başlayan Balbaloğlu, İmamoğlu ile birlikte yaralananlara geçmiş olsun dileğinde bulundu, bu tür saldırıların bir daha tekrarlanmamasını umut ettiğini söyledi.

Karagöz’ün, Pazar fiyatlarına yönelik sorusunu yanıtlayan Balbaloğlu, şöyle dedi:

“Pazaryerinde esnafımız ve vatandaşlarımızla temas halindeyiz. Vatandaşımızın en önemli gündemi geçim zorluğu ve geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı. Burada da vatandaşlarımız yeterince ürün alamamaktan, üreticimiz ise satamamaktan şikayet ediyor. Bizim için en önemli sorun geçim sıkıntısı diyorlar. Daha önce 200 liraya dolan Pazar poşetimiz bugün maalesef 700-800 liraya doluyor. Vatandaşlarımız, ‘en büyük banknotumuz olan 200 lira ile maalesef sadece haftalık patates ve soğanımızı alabiliyoruz’ diyorlar. Bu söylemlerin ede ‘Patates, soğan, güle güle Erdoğan’ diyerek tepkilerini dile getiriyorlar. Vatandaşlarımızın hakikatten bir değişim talebi var. Gerçekten vatandaşlarımız bu alım gücü ağırlığında geçim derdini sonuna kadar yaşıyorlar.”

DOKTORLARIMIZ ÜLKEYİ TERK ETMEYECEK

Karagöz’ün, hekimlerin Türkiye’den ayrılarak başka ülkelere gittiğine yönelik hatırlatması üzerine Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, kendisinin de hekim olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

“Bir hekimin yetişmesi 10’larca yıl, milyonlarca lira ediyor. O yüzden sağlık çalışanlarımız çok kıymetli. Hekimlerimizin bu kıymetleri muhakkak bilinmesi gerekiyor. Ama maalesef, biliyorsunuz ‘giderlerse gitsinler’ diye bir yaklaşım var. Bu yaklaşım tüm hekimlerimizi ve sağlık çalışanlarımızı derinden üzüyor. En önemli kısım, sağlık sistemimize bakış açısı mutlaka değiştirilmeli. Sorunları mutlaka gözden geçirilmeli ve çözüm olması. Çünkü hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız kutsal bir görev ifşa ediyorlar. Bu değerli yetişmiş elemanlarımızı yurt dışına gitmeleri ülkemiz için büyük bir kayıptır. Ama İYİ Parti Zonguldak Milletvekili 1. Sıra adayı olarak tüm hekim ve sağlık çalışanlarımıza buradan söz veriyorum; bizim iktidarımızda hiçbir hekim arkadaşımız, hiçbir sağlık çalışanımız yurt dışına gitmeyecek. Ülkemizde kendi vatandaşlarımıza hizmet edecekler.”

ZONGULDAK TEKRAR EMEKÇİ KENTİ OLACAK

İYİ Parti Zonguldak Milletvekili 1. Sıra Adayı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, Zonguldak’ın ‘maden ve madenci yoğun bir emek kenti’ olduğuna dikkat çekerek, “Zonguldak emeğin başkentidir. Ama geldiğimiz noktada Zonguldak emeklinin başkenti haline getirilmiştir. Bundan dolayı da 21 yıllık AK Parti hükümetinde kaybeden hep Zonguldak olmuştur. Buradan tüm Zonguldaklı hemşehrilerimize, madencilerimize, çalışanlarımıza, vatandaşlarımıza; iktidarımızda, Zonguldak’ımıza hak ettiği değeri vereceğimizin, Zonguldak’ın yeniden ‘Emeğin Başkenti’ yapacağımızın sözünü veriyorum” dedi.

 

AdminAdmin