SİYASET
Giriş Tarihi : 05-05-2023 17:05

BALBALOĞLU'NDA DUR DURAK YOK!

İYİ Parti Zonguldak 1.sıra Milletvekili Adayı Op.Dr.Evrim Balbaloğlu,14 Mayıs’ta yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin, İYİ Parti olarak Karadeniz Ereğli’de sürdürdükleri çalışmaları paylaştı.

BALBALOĞLU'NDA DUR DURAK YOK!

İYİ Parti Zonguldak 1.sıra Milletvekili Adayı Op.Dr.Evrim Balbaloğlu,14 Mayıs’ta yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin, İYİ Parti olarak Karadeniz Ereğli’de sürdürdükleri çalışmaları paylaştı.

BALBALOĞLU, yaptığı açklamada şunları belirtti.

‘14 Mayıs’ta sandık başına gidilerek 13. Cumhurbaşkanımız ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde vatandaşlarımızın ‘Vekillerini’ seçeceği Milletvekili seçimlerine 9 gün kaldı.

İYİ Parti olarak, en başından aldığımız yol ile sürdürdüğümüz seçim çalışmalarına dün (4 Mayıs) sabahın erken saatlerinde Türkiye Taş Kömürü Kurumumuzun (TTK) Kandilli Müessesesi Maden Ocağında çalışan madencilerimizi ziyaretle başladık.

Tokalaştık, sohbet ettik, sorunlarımızı paylaştık, taleplerini dinledik, vaatlerimizi sunduk.

Bir dönemler 40.000 madencinin çalıştığı kurumda, bugün yeraltında çalışan madenci yasıyı 7000’lere düşen TTK’da, öncelikle iş güvenliği sorunu tavan yapmış, üretim ise azalarak neredeyse yapılamaz hale gelmiştir.

Bundandır ki, gerek müessesesin gerekse madencinin en büyük beklentisi olan işçi alımlarında en yüksek rakamı veren İYİ Parti, yer aldığı Millet İttifakı iktidarında TTK’ya 7000 işçi daha alınacağını açıklamıştır.

İktidarda olmamamıza rağmen, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in alanlardaki haykırışları, her geçen gün halkı yoksullaştıran AK Parti iktidarına dahi bir nebze de olsa çeki-düzen verdirerek, kuruma en azından 1000-2000- istihdam sağlayacağını duyurmuştur.

Elbette yetmeyecek bu sayıya karşılık İYİ Parti olarak 7000 istihdam olarak bir kez daha duyuruyoruz. Yine, iktidara gelme arzusu ile çıktığımız yolda 15 Mayıs’ta  ilk işimiz “eşit işe eşit ücret” için olacaktır diyoruz.

Kömür karasının yüzüne bulaştığı madencilerimizin, ziyaretimizde gösterdikleri samimiyet ve sıcaklıktan dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz.

BELEDİYE PERSONELİ-ADD- CEM EVİ- DERNEK EVLERİ

İYİ Parti ekibimizle birlikte gün içinde Karadeniz Ereğli Belediyesi personelimiz ziyaret ederek sohbetlerde bulunduk. Son derece verimli geçen sohbetlerimizden aldığımız notlar oldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’ni ziyaret ettik, görüş alış verişinde bulunduk.

Alevi Kültür Dernekleri Kdz. Ereğli Şubesi Cem ve Kültür Evi'ni ziyaretimizde ‘Canlarla’ birlikte olduk, hasbihal ettik. Sorunlarını bir kez daha dinledik, çözüm önerilerimizi anlattık.

Yöresel Evlerde çeşitli bölgelerden ilçemize yerleşerek yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımızı dernek binalarında ziyaret ederek hal-hatırlarını sorduk.

Ve yine Karadeniz Ereğli merkezimizde insanlarımızla, esnaflarımızla görüştük, kapılarını çaldık, ellerini sıktık.

Çayırlı bölgemizdeki köylerimizde gördüğümüz yakınlık ve güven son derece güzel ve cesaret vericiydi.

Her bir ziyarette gösterilen ilgi bizler son derece mutlu etmiştir. Her birine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu vesileyle; 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek vatandaşlarımızdan bir oy, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, bir oy Millet İttifakı çatısında yer alan Sayın Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’ye istedik.

Biz istedik, halkımız söz verdi… Güneşli Günlere #AzKaldı… Zonguldak'ın hakkını alacağız! #AzKaldı. ‘

AdminAdmin