YEREL
Giriş Tarihi : 07-09-2023 16:12

BAŞKAN POSBIYIK: 'KAVGAYI TASVİP ETMEM MÜMKÜN DEĞİL'

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkanlık makamında açıklamalarda bulunarak meclis toplantısı sonunda yaşanan kavgayı tasvip etmediğini duyurdu. Başkan Posbıyık, Belediye İskelesi’nin yapımı için satışa çıkarılan belediye arsasının satışında hukuksuzluk olduğunu iddia eden meclis üyelerine arsanın tapusunu göstererek yanıt verdi; “Beni sahtekârlık yapmakla suçlayan Emrah Karaarslan, Sertan Kuzu ve Numan Korkmaz müfteridir. Alın işte size tapu” dedi.

BAŞKAN POSBIYIK: 'KAVGAYI TASVİP ETMEM MÜMKÜN DEĞİL'

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, makamında bazı açıklamalarda bulunarak meclis toplantısından sonra yaşanan kavga olayı ve satışa çıkarılan arsanın tapusu hakkında konuştu.

Kavgayı asla tasvip etmediğini söyleyen Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Toplantıyı bitirdik ve ben belediye başkanlığına geldim. Ben geldikten sonra arkamdan AKM’nin önünde tartışmalar olmuş. Asla kavgayı, şiddeti tasvip etmiyorum.  Biz medeni insanlarız, sözlerle, fikirlerimizle mücadele etmemiz lazım. Bu kavga da beni üzdü çünkü tasvip etmem böyle şeyleri. Kavgayla bizim işimiz yok ama olmaması gerekirdi. Nihayetinde arkadaşlar onlar, barışırlar bu iş biter diye düşünüyorum. Her seçim dönemine girdiğimde maalesef bunları yaşıyorum. Geçen dönemde hatırlarsanız 5 kişi ayağa kalkmıştı. Bu seferki daha ağır çünkü maalesef birileri yönetiyor. CHP’de karışıklık yaratmak için, Ereğli Belediyesi’ni kaybettirmek için CHP’ye, böyle bir karışıklık yapıyorlar. Asla bunlarla mücadelemden geri durmayacağımı beni tanıyanlar bilir.”

-EMRAH KARAARSLAN, SERTAN KUZU VE NUMAN KORKMAZ MÜFTERİDİR-

Emrah Karaarslan CHP Meclis Üyesi, belediye başkan adayı olmak isteyen arkadaş. Tabi o Halil Posbıyık’ı CHP’den uzaklaştırmaya çalışan, belediye başkanı yaptırmak istemeyen Taş Kafe’de her akşam toplantılar yapan 9’lu ekip onu şu an kullanıyorlar, aday da yapmayacaklar kafalarındaki adayı da biliyorum ama Emrah Karaarslan mecliste soruyor bana sürekli tapuyu bugün mü çıkarttırıyorsunuz diye. Çünkü Tapu Müdürlüğü’nden sürekli ona bilgi geliyor. Şimdi burada şunu sormak istiyorum. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin tapu bilgilerinin hepsi de Emrah Karaarslan’da var, telefonu açıyor bana gösteriyor telefondan. Tapu Müdürlüğü’nde Emrah Karaarslan’ın görevi nedir. Nasıl Belediyenin bilgileri Tapu Müdürlüğünden kendisine veriliyor. Kontrol müdürü müdür nedir? Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bilgileri şifre ile açılır, ben bile açamam. Acaba Emrah Karaarslan’a nasıl bu bilgiler veriliyor? Şimdi arkadaşlar bunun araştırmasını yapıyorlar, gereken yapılacaktır. Bir işe başladığım zaman peşini bırakmam.

Tapu Müdürlüğünden 4 gündür tapumuz verilmedi. Sabah ilk iş meclisten önce Tapu Müdürlüğü’ne gittim. Müdür bey, öyle oldu, böyle oldu dedi. Nasıl oluyor da daha öncesinde de aynı işleme maruz kalmış yerle ilgili tapuyu talep etmemize rağmen vermiyorsunuz dedim. Hemen yanındakilere talimat verdi, tapuyu meclis sonrasına alabildik.

Ama başta bana Numan bey bana saldırdı, ardından partili Emrah Karaarslan ve Sertan Kuzu beni sahtekarlıkla suçladı. İşte size tapu, bunlar müfteridir.”

AdminAdmin