YEREL
Giriş Tarihi : 04-06-2024 14:26

BİSİKLET SEVENLER DERNEĞİ PROJESİNİ BAKKA BAŞARILI BULDU

Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Projesi BAKKA tarafından başarılı bulundu. 

BİSİKLET SEVENLER DERNEĞİ PROJESİNİ BAKKA BAŞARILI BULDU

Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Projesi BAKKA tarafından başarılı bulundu. 

2024 Yılı Turizme Yönelik Teknik Destek Programı kapsamında Mart-Nisan döneminde başarılı olarak değerlendirilen projelerin sözleşme töreni yapıldı. Tören 3 Haziran 2024 Pazartesi günü Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Mustafa Yavuz ile yararlanıcı kurum temsilcilerinin katılımıyla Karabük Valiliği’nde gerçekleştirildi.

Ajansın yürüttüğü Ekoturizm ve Doğa Sporlarının Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan 5 asil ve 1 yedek olmak üzere 6 proje için sözleşme imzalandı. 

Bakka teknik destek programı kapsamında Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği'nin hazırladığı "Bisiklet Farkındalık Eğitimi Projesi" Başkan Uğur DURU tarafından imzalandı.

Projeyi oluşturup, BAKKA’ya sunup, kabul alan proje ekibinde; Uğur Duru ve dernek üyeleri Emel Çalkam, Filiz Deniz, Fatih Erdem ve Gülden Gül yer aldılar.

Kalkınma Ajansı'nın kabul ettiği projede 4 eğitim bulunuyor. Bunlar;
bisiklete yeni başlayanlar için "Bisiklet Sürüş Eğitimi",
"Bisiklet Bakımı Eğitimi",
"Otobüs Kaptanlarına Bisiklete Saygı ve Empati Eğitimi" ve
"EuroVelo ve Bisiklet Turizmi hakkında Eğitim"

1992 yılında kurulan 32 yılı geride bırakan Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği, Türkiye'nin en eski bisiklet derneği ünvanına da sahip. Dernek yönetiminin açıklamasında; Proje'nin Eylül ayı itibariyle  uygulamaya geçeceği, eğitimlere katılım şartlarının Derneğin sosyal medya  hesaplarından bildirileceği açıklandı. .

AdminAdmin