YEREL
Giriş Tarihi : 08-05-2023 11:57

'BÖLGEMİZİN GELİŞME VE KALKINMASI NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZA ARALIKSIZ DEVAM EDİYORUZ'

MÜSİAD 27. Olağan Genel Kurulu, iş dünyasının geniş katılımıyla 29 Nisan 2023 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaparak görev dağılımını yaparken, MÜSİAD Karadeniz Ereğli 6. dönem başkanı Abdulkadir Çınar Yönetim Kurulunda, 2. Dönem şube başkanı Cevat Kır’da Denetleme Kurulunda görev aldı. Ayrıca MÜSİAD Karadeniz Ereğli Kurucu Başkanı Engin Mehmet Özertan‘da MÜSİAD Yüksek İstişare Heyetinde yer alıyor. MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Kemal Gülbay, Genel Kurul sonuçları hakkında açıklamalarda bulunurken, önceki dönem başkanlarının MÜSİAD Yönetiminde yer almasından büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

'BÖLGEMİZİN GELİŞME VE KALKINMASI NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZA ARALIKSIZ DEVAM EDİYORUZ'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 27. Olağan Genel Kurulu, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından MÜSİAD üyeleri, iş dünyası ve siyaset dünyasını bir araya getirdi. Genel Kurul neticesinde MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı liderliğinde yeni yönetim kurulu belirlenirken, Karadeniz Ereğli önceki dönem başkanlarından MÜSİAD Yönetiminde görev alanlar oldu.

MÜSİAD 27. Olağan Genel Kurulu hakkında değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Kemal Gülbay, genel kurul toplantısına Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte katılım sağladıklarını ifade ederken, önceki dönem şube başkanlarının MÜSİAD Yönetiminde yer almasını memnuniyet ve sevinçle karşıladıklarını dile getirdi ve şunları söyledi;

YERLİ VE MİLLİ ATILIMLARI DESTEKLİYOR, CESUR GENÇ GİRİŞİMCİLERİMİZİN GELECEĞİMİZİN KODLARINI YAZACAKLARINA İNANIYORUZ

“Genel Başkanımız tarafından, MÜSİAD'ın son iki yıllık süreçte hayata geçirdiği projeler ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verilen Genel Kurulumuzda, yerli ve milli atılımların önemine dikkat çekildi. Türkiye'nin salgın dönemi başta olmak üzere, Milli Teknoloji Hamlesi ve birçok alanda uyguladığı politikalar ile öne çıktığını işaret eden Genel Başkanımız, TOGG, TCG Anadolu, İMECE, Kızılelma, Hürjet, Atak 2, MMU, Altay gibi projelerin büyük bir gurur kaynağı olduğunu söylerken, MÜSİAD olarak Türkiye’nin yeni yüzyılında "istiklâl ve istikbalimizin", "köklerimize ve göklerimize"; "aslımıza ve neslimize" sahip çıkmaktan geçtiği bilinciyle hareket edeceğimizi ve yeni yüzyılın kodlarını Türkiye’nin girişimci ve cesur gençlerinin yazacağını ifade etti. Üyelerimizin ve iş dünyasının geniş katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurulumuzun ve sonuçlarının hayırlara vesile olmasını dileriz.

ÖNCEKİ DÖNEM BAŞKANLARIMIZ BÖLGEMİZİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEKLER

2023-2024 yıllarında görev yapacak MÜSİAD Yönetim Kurulumuz tarafından, geçtiğimiz günlerde yapılan görev dağılımı neticesinde, 6. Dönem Şube Başkanımız Abdulkadir Çınar bey, Yönetim Kurulunda Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu Başkan Yardımcısı olarak, 2. Dönem Şube Başkanımız Cevat Kır ‘da Denetleme Kurulu üyesi olarak görev aldılar. Şube Kurucu Başkanımız Engin Mehmet Özertan beyde MÜSİAD Yüksek İstişare Heyetinde görev almış durumda. Daha önceki yıllarda da diğer şube başkanlarımız belirli dönemlerde MÜSİAD Yüksek İstişare Heyetlerinde yer almışlardı.

Karadeniz Ereğli önceki dönem şube başkanlarımıza MÜSİAD Genel Merkez Yönetiminde görev verilmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Önceki dönem şube başkanlarımıza verilen görevlerden dolayı Sayın Genel Başkanımıza şükranlarımızı sunmayı bir borç bilmekteyiz. Görev süreleri boyunca bölgemizde ve MÜSİAD Genel Merkezi nezdinde üyelerimizle yöremizin gelişme ve kalkınması noktasında birçok çalışma ve faaliyette bulunan başkanlarımızın Genel Merkezimizde de görev süreleri boyunca bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, kendilerine başarılar diliyoruz. Allah yardımcıları olsun.

BİR VE BERABER OLARAK, MİLLETÇE KENETLENEREK ÜLKEMİZİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Yeni bir şahlanış döneminin eşiğinde olan ülkemizin, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bir ve beraber olarak, kenetlenerek yeni bir şahlanış dönemini başlatma ve Türkiye Yüzyılı’nda rüyalarımızı gerçekleştirmeye devam etme vaktidir. Bu noktada en ufak bir tereddüdümüz yoktur. Bir ve beraber olarak, milletçe kenetlenerek, Türkiye Yüzyılı’na güçlü, kararlı ve ihtişamlı bir başlangıç yapacağımıza inanıyoruz. MÜSİAD ailesi olarak 33 yıldır bu inançla daima hakkın, hakikatin, istikrarın ve milli iradenin yanında olduk; şimdi de aynı noktadayız, duruşumuz dün olduğu gibi bugünde nettir."

AdminAdmin