SİYASET
Giriş Tarihi : 16-02-2024 23:39

Demirtürk; 'Semiz'in bu hareketinin teşkilatımızdaki karşılığı 'ihanet'tir.'

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Gülüç beldesinde belediye başkan adayının Şükrü Özcan olduğunu açıkladı.

Demirtürk; 'Semiz'in bu hareketinin  teşkilatımızdaki karşılığı 'ihanet'tir.'

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Gülüç beldesinde belediye başkan adayının Şükrü Özcan olduğunu açıkladı.

Demirtürk, yaptığı açıklamada, geçmiş iki dönem Belediye Başkan Adaylığını yapmış ve 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde de Belediye Başkan Adayı olan Atilla Tarık Semiz’in Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belde Belediye Başkan Adaylığından istifa ederek AK Parti meclis listesine katıldığını bildirerek, ‘Aday belirleme sürecinde ve sonrasında, geçmişte olduğu gibi maddi ve manevi her türlü konuda kendisine destek verilmiştir’dedi.

Demirtürk, Semiz’in bu hareketinin teşkilattaki tek karşılığının ihanet olduğunu belirterek, şunları söyledi;

‘Bildirilen hiçbir resmi bilgi olmadığı halde kendisini Cumhur İttifakı Adayı ilan etmiş ve bu durum üzerine kendisine tepkiler gelmiştir. Bu gibi söylemlerde bulunmaması, İttifak ruhuna aykırı hareket etmemesi konusunda da uyarılmıştır.

Genel Merkezimizin takdirleri doğrultusunda Belediye Başkan ve Belediye Meclis listelerinin 16 Şubat Cuma günü İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmesi istenmiştir. Liste tesliminden bir gün önce, akşam saatlerinde adaylıktan çekildiğini AK Parti listesine girdiğini İlçe Başkanlığımıza bildirmiştir.

Bu durumun önceden planlandığı ve liste tesliminin son günü olması sebebiyle, Milliyetçi Hareket Partisinin adaysız kalması ve İlçe Başkanlığımızın zor duruma düşürülmesi amacı ile yapıldığı tespit edilmiştir.

Bunun Teşkilatlarımızdaki tek karşılığı 'ihanet'tir.

Bilinsin ki böyle ihanetler geçmişte de Milliyetçi Hareket Partisine zarar verememiştir, bugün de veremeyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisine diz çöktürmek, adaysız bırakmak kimsenin harcı değildir.

Milliyetçi - Ülkücü Hareket'in Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin sözünü yere düşürmek kimsenin haddi değildir.

Bu hedefle yapılan hiçbir ahlaksız plan sonuca varamayacaktır. Kendisini Teşkilatlardan üstün gören her kim var ise Teşkilatın tavizsiz duruşu karşısında ezilecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi, bu çirkin hamleler karşısında yenilmemiş ve Beldemizin sevilen ismi ve Belde Başkanlığımızı yapmış Şükrü Özcan, Gülüç Belde Belediye Başkan Adayımız olmuştur.

İnanıyorum ki, halkımız hiç kimsenin menfaat uğruna eğilmesini hoş görmeyecek, Gülüç Beldemizde desteklerini Şükrü Özcan ve Milliyetçi Hareket Partisinden yana kullanacaktır.’

AdminAdmin