YEREL
Giriş Tarihi : 04-07-2023 14:07

DİNÇER: BÖLGEDE SES GETİREN FAALİYETLER YAPTIK

UR 2430. Bölge Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü 2022-2023 Dönemi Devir Teslim Töreni gerçekleştirildi.

DİNÇER: BÖLGEDE SES GETİREN FAALİYETLER YAPTIK

UR 2430. Bölge Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü 2022-2023 Dönemi Devir Teslim Töreni gerçekleştirildi.
22 Haziran Perşembe günü akşamı Tims Fabrika Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen törene, UR 2430. Bölge 2023-2024 6. Grup Kulüplerden Sorumlu Guvernor Yardımcımız Aykut Ateş, UR 2430. Bölge 2023-2024 8. Grup Kulüplerden Sorumlu Guvernor Yardımcısı ve Guvernor Özel Temsilcisi Eray İlhan, Kdz Ereğli Rotary Kulübü geçmiş dönem başkanları, Interact Kulübü üyeleri ile davetli misafirler katıldı.
Kdz Ereğli Rotary Kulübü 2022-2023 Dönem Başkanı Fulya Dinçer açılış konuşması yaparak dönem içi faaliyetlerini anlattı. Dinçer; 10 ayda 25’in üzerinde faaliyet yaptıklarını ve bölgede oldukça oldukça ses getirdilerini ifade etti. Bu faaliyetlerin karşılığında da Uluslararası Rotary 2430. Bölge tarafından takdir edilen bir çok ödülü ve Bölge Yıldız Ödülü’nü Kdz Ereğli Rotary Kulübü’ne kazandırdıklarını belirtti. Tören, Dinçer’in tüm kulüp üyelerine anı plaketi vermesinin ardından  Başkanlık Kolyesi’nin Dokuzoğlu’na teslim edilmesiyle devam etti.

DOKUZOĞLU DÖNEMİ TEMASI : UMUT OL

Kdz Ereğli Rotary Kulübü 2023-2024 Dönem Başkanı Doruk Dokuzoğlu ve eşi Taciser ile kürsüye çıktı ve dönem başkanı olarak ilk konuşmasını yaptı. Dokuzoğlu “ Kulübümüzün ilk kadın başkanı sevgili Fulya’dan madalyonu devralarak ben de kulübün ilklerinden biri oldum. Ayrıca Cumhuriyet’imizin 100. ve kulübümüzün 40. yılında başkanlık yapmak gurur verici.” dedi.
Dönem sekreteri Rtn. Özlem Şen ve dönem saymanı Rtn. Özlem Kısa’dan oluşan ekibi tanıtan Dokuzoğlu, “Dünyaya Umut Ol” dönem teması bayrağını alkışlarla açtı.

ULUSLARARASI ROTARY ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMINDAN BİR ÖĞRENCİ TAYVANA GİDİYOR, BİR ÖĞRENCİ KDZ EREĞLİ’YE GELİYOR.


Uluslararası Rotary Öğrenci Değişim Programı kapsamında Tayvan’da eğitim görmeye hak kazanan Demir Dinçer olduğu belirtildi. Kürsüde kısa bir konuşma yapan Demir Dinçer; ülkemizi ve Kdz Ereğli Rotary Kulübü’nü en iyi şekilde tanıtacağını, çok güzel anılarla ülkemize döneceğine inancının tam olduğu kaydetti.

Dokuzoğlu, Rotary öğrenci değişim programı ile Meksika’lı bir öğrencinin 1 yıl boyunca şehrimizde eğitimine devam edeceğini belirtti. Bahçeşehir Koleji ile karşılıklı protokol imzalandığını ileten Dokuzoğlu;
“Bize göre bu dönemin en keyifli etkinliği, şehrimizde yaklaşık 1 yıl süreyle misafir edeceğimiz bir öğrencimizin olması. Ashley Melissa, Meksika’dan gelecek. Sevgili Ashley’e, Sevgili Nilay Öğretmenimiz ve Bahçeşehir Koleji birlikte, beraberce kol kanat gerecekler. Ülkemizi en güzel şekilde tanıtacağımıza inancımız tam. Ağırlayıcı ailelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İSKENDERUN 100. YIL CUMHURİYET ANITI VE AFET TOPLANMA ALANI PROJESİ.

Dokuzoğlu konuşmasının devamında; “Henüz döneme başlamadan, bölgemizden gelen, afet bölgesine destek odaklı hedefler kapsamında, Fulya Başkan’ımın izniyle sizlerden bireysel bağış talep ettim. Zamansız olmasına rağmen, hiçbiriniz beni kırmadınız, İskenderun’da yapılacak 100. Yıl Cumhuriyet Anıtı ve Acil Durum Toplanma Bölgesi inşaası için desteklediniz. Tüm üyelerimizin gönülden katılımı ile, dönem başlamadan, %100 katılım hedefimize kulübümüzü ulaştırdınız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Bu bağışların anısına üretilen madalyonları bağış yapan üyelere takdim edildi.

KDZ EREĞLİ INTERACT KULÜBÜ 2023-2024 DÖNEM BAŞKANI İPEK DOKUZOĞLU.

Kdz Ereğli Rotary Kulübü 2022-2023 dönem başkanı Elçin Aslan kendi dönemlerinde yaptıkları projeleri anlattı ve Başkanlık Kolyesi’ni İpek Dokuzoğlu’na teslim etti.
Kdz Ereğli Interact Kulübü 2023-2024 dönem başkanı İpek Dokuzoğlu güzel bir dönem dilediğini belirtti.

Gece müzikli eğlence ile devam ederek sona erdi.

AdminAdmin