YEREL
Giriş Tarihi : 05-01-2023 13:34

EGD,TGF BAŞKANI YILMAZ KARACA'YI AĞIRLADI

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD), Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca’yı ağırladı.

EGD,TGF BAŞKANI YILMAZ KARACA'YI AĞIRLADI

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD), Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca’yı ağırladı.
TGF Başkanı Yılmaz Karaca, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun ve Basın Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Bayrak ile birlikte Anadolu ziyaretleri kapsamında dün Kdz. Ereğli’ye geldi.
İlk olarak EGD’yi ziyaret eden Karaca, Altun ve Bayrak’ı, dernek binası girişinde EGD Başkanı Şafak Erel, Başkan Yardımcısı Recep Akkaya, Genel Sekreter Haydar Yağız, Mali Sekreter İlknur Turt, Yönetim Kurulu Üyeleri Fedai Kaçar, İbrahim Solmaz, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Dursun, İsmet Keskin, Elif Yapıcı ve dernek üyesi gazeteciler karşıladı.
Ziyarette konuşan Karaca, Kdz. Ereğli’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek; Şafak Erel Başkanlığındaki EGD Yönetimine başarı dileğinde bulundu ve her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.
İnternet haber sitelerine yönelik hazırlanan kanun ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Karaca; yönetmelik taslağının ağır şartlar içerdiğini ve Anadolu basının bu şartları yerine getirmesinin mümkün olmadığını belirterek, TGF olarak bu konuda girişimlerde bulunacaklarını söyledi.
Karaca, Altun ve Bayrak’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren EGD Başkanı Şafak Erel de dernek faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu.
TGF heyeti, EGD ziyaretinin ardından, EGD Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette TGF Başkanı Karaca, Başkan Yardımcısı Altun ve Basın Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Bayrak’ı Kdz. Ereğli’de görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu söyleyen Başkan Posbıyık; konuklarına belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette, yerel basının sorunları üzerine istişarelerde bulunuldu. Ziyaret, Belediye Başkanı Posbıyık’ın konuklarına içerisinde ilçede yapılan festivallere ilişkin görsellerin ve bilgi notlarının yer aldığı ‘Fest Ereğli’ kitapçığını, TGF Başkanı Karaca’nın da Posbıyık’a TGF’nin ajandasını hediye etmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Günün son programında ise EGD Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, TGF heyeti, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık ve Kdz. Ereğli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Faruk Deniz akşam yemeğinde bir araya geldi. İlçedeki bir restaurantta düzenlenen yemekte, yerel basının sorunları ve çözümlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Yemeğin sonunda ise EGD Başkanı Erel, ilçeye ziyaretlerinden dolayı TGF heyetine bir kez daha teşekkür ederken; kendilerini misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Erel, TGF heyetinin ilçede kaldıkları süre zarfında kendilerine her konuda yardımcı olan ve destek veren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile yemekte kendilerine eşlik eden Belediye Özel Kalem Müdürü Faruk Deniz’e de ayrıca teşekkür etti.
Geceyi ilçede geçiren TGF heyeti, sabah saatlerinde ilçeden ayrıldı.

AdminAdmin