YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2023 14:38

EREĞLİ EKİBİ, DEPREMZEDELERİN YÜREKLERİNİ FETHETTİ

Kdz. Ereğli’deki Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek deprem bölgesinde bu zor günlerde güzel bir dayanışma örneği gösterdi. Depremzedelerin gönüllerine dokundu yürekleri fethetti.

EREĞLİ EKİBİ, DEPREMZEDELERİN YÜREKLERİNİ FETHETTİ

Kdz. Ereğli’deki Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek deprem bölgesinde bu zor günlerde güzel bir dayanışma örneği gösterdi. Depremzedelerin gönüllerine dokundu yürekleri fethetti.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler dolayısı ile yaklaşık olarak 10 haftadır Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsündeki çadır kentte faaliyet gösteren Karadeniz Ereğli Aşevi deprem bölgesindeki çalışmalarını tamamladı. Kdz. Ereğli’den işadamları, eğitimciler, esnaflar, memurlar, üniversite öğrencileri ve diğer gönüllülerden oluşan yüzlerce kişi her hafta 10’ar kişilik ekiplerle deprem bölgesine giderek hem yemek yapım ve dağıtım işlerinde görev aldı hem de Ereğli’den giden yardımların ihtiyaç sahiplerine ilk elden ulaştırılmasını sağladı. Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Ensar Vakfı, İnsan Vakfı, İHH, Müsiad, Özgür-Der, Yedi Hilal, Seç-Der, Önder, Tugva, Feda-Der gibi dernek ve vakıflarından oluşan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Kahramanmaraş’ta İnsan Vakfı ile koordineli olarak yürüttüğü çalışmalarda bugüne kadar yaklaşık 350 bin kişilik yemek pişirimi ve dağıtımı gerçekleştirmiş, 2000 aileye gıda kolisi, 1000 aileye hijyen paketi, 500 çocuğa bayramlık ve harçlık vermiş, yüzlerce çadıra bayramlık çikolata ve kolonya, binlerce çocuğa oyuncak dağıtımı yapmış ve ihtiyaç sahibi yüzlerce kişiye maddi-manevi destek olmuştur. Bunlarla beraber toplamda 6 tır malzeme deprem bölgesine ulaştırılmış ve gıda malzemeleri, kahvaltılıklar, iç çamaşırları, elbise, battaniye, yorgan, soba, elektrikli ısıtıcılar, bot, mont, terlik ve hazır su başta olmak üzere birçok ihtiyaç malzemesinin giden ekiplerce depremzedelere elden dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Kdz. Ereğli Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, böylesi acıların tekrar yaşanmaması dileği ile Kdz. Ereğli halkına, hayırseverlerine ve gönüllülerine bu zor günlerde gösterdikleri dayanışma ve destekler için teşekkür ederiz. Bu birlik ve beraberlik, her türlü zorluğun üstesinden gelebilmek için toplumumuzun en güçlü yanını oluşturmaktadır. Kdz. Ereğli Sivil Toplum Kuruluşları olarak her zaman içinde bulunduğumuz ve beraber yaşadığımız topluma karşı bir bilinç, sorumluluk ve duyarlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

AdminAdmin