SİYASET
Giriş Tarihi : 06-05-2023 15:28

EYLEM ERTUĞRUL DUR DURAK BİLMİYOR?

Güne Sabah saatlerinde CHP 5. Sıra Milletvekili adayı Cemalettin SAĞTEKİN ile Kandilli’ de madencilerle buluşarak başlayan CHP Milletvekili adayı Op.Dr.Eylem Ertuğ ERTUĞRUL ardından Ormanlı Beldesine geçerek Pazar esnafını ziyaret etti.

EYLEM ERTUĞRUL DUR DURAK BİLMİYOR?

Güne Sabah saatlerinde CHP 5. Sıra Milletvekili adayı Cemalettin  SAĞTEKİN ile Kandilli’ de madencilerle buluşarak başlayan CHP Milletvekili adayı Op.Dr.Eylem Ertuğ ERTUĞRUL ardından Ormanlı Beldesine geçerek Pazar esnafını ziyaret etti. Öğleden sonra ise sırası ile Karakavuz, Fındıklı, Akköy İbrahimce Mahallesi, Köy merkezi ve Çömlekçi köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.  Milletvekili adayı ziyaret ettiği yerlerde kısa konuşmalarla bölge ve ülke ekonomisi ile ilgili konuşmalar yaparak iktidara geldiklerinde yapılacak icraatler ile ilgili bilgi verdi. İlk etapta 5000 madencinin işe alınacağını belirten Ertuğrul emekli olanların yerine ve yeni açılacak ocaklara ihtiyaç duyuldukça eleman alınarak  bölgesel olarak istihdam sağlanacağını bu konudaki sorunların giderileceğini söyledi. 
 Milletvekili adayı  Ertuğrul Tarımsal olarak yerli  üretime dayalı bir politikanın yürütüleceğini ve tarımın geldiği dışa bağlı durumdan kurtarılarak tekrar ihracatçı bir seviyeye getirileceğini, bunun için köylerde Ziraat Mühendisi ve Veterinerlerin hizmetlerinin arttırılacağını, Fiskobirlik’in yeniden aktif hale getirilerek fındık üreticisinin Uluslararası tekellerin elinden kurtarılacağını, en az 4 dolar fındık fiyatı ile üreticinin piyasa dalgalanmalarından korunacağını, 2014 yılından bu yana artmayan alan bazlı desteğin  artırılarak güncel hale getirileceğini dile getirdi. Ertuğrul köylünün köyünde yaşaması için yaşam standartlarının arttırılmasına  yönelik çalışmaların yapılacağını, köy okullarının yeniden açılarak köylerin yeniden  öğretmenler ile buluşturulacağını, köylerde sağlık ocaklarının hizmet etkinliğinin artırılacağını söyledi ve bunların gerçekleşebilmesi için Cumhurbaşkanı adayı Kemal KILICDAROĞLU ve Mecliste çoğunluğun elde edilmesi adına  Cumhuriyet Halk Partisi partisi  ve Millet ittifakı için destek istedi.

AdminAdmin