SİYASET
Giriş Tarihi : 07-05-2023 12:53

EYLEM ERTUĞRUL, SAHA ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekili adayı Eylem Ertuğ Ertuğrul  Cumartesi  gününe  Kdz. Ereğli Tarih, Doğa ve kültürünü Yaşatma Vakfı Kahvaltısına katılarak başladıktan sonra hız kesmeden  kırsala dönerek  saha çalışmalarına devam ediyor.

EYLEM ERTUĞRUL, SAHA ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekili adayı Eylem Ertuğ Ertuğrul  Cumartesi  gününe  Kdz. Ereğli Tarih, Doğa ve kültürünü Yaşatma Vakfı Kahvaltısına katılarak başladıktan sonra hız kesmeden  kırsala dönerek  saha çalışmalarına devam ediyor. Sabahki programının ardından Kaptaş Pazarında çalışmalarına devam eden Eylem Ertuğrul'a bu bölümde  Alaplı Belediye Başkanı Sayın Nuri Tekin, İlçe Başlakın Hüseyin TOSUN , yöneticiler ve partililer eşlik etti. Kaptaş programının ardından Abdi köyünü ziyaret ederek Balı Mahalelesine geçen Ertuğrul  kendisini karşılayan mahalle halkına hitap etti.
Öğle saatlerinde 5. Sıra Milletvekili adayı Cemalettin Sağtekin ile birlikte Kdz.Ereğli Dernek evlerinin bulunduğu alanda Dernek Başkanları ve yöneticileri ile buluşan Eylem Ertuğrul  derneklerin sorunları ve talepleri ile ilgili bilgi aldı. 
Akşam Programına Elmatepe  buluşması ile başlayan Ertuğrul  yaptığı konuşmada tek adam sisteminin Türkiye’ye uymadığını, sistemle ilgili verin yetkiyi görün etkiyi söyleminin boşa çıktığını, vaatlerin hiç birinin yerine getirilmediğini vurgulayarak iktidarın uyguladığı yanlış ekonomik politikalar hayat pahalılığını çekilmez hale getirdi,  bir kesim aşırı şekilde zenginleşirken halk ise yoksullaştı, orta direk dediğimiz kesim yok oldu.dedi.  Yoksul halka  Sosyal yardımların Millet iktidarında da devam ettirileceğini, bunların kesileceğine dair söylemlerin algıdan ibaret olduğunu  söyleyen Ertuğrul  asıl hedeflerinin kimsenin kimseye muhtac olmadığı, milli gelirin hakça bölüşüldüğü  adaletli bir gelir dağılımına sahip, hep birlikte zenginleşen  bir Türkiye olduğunun altını çizdi.
 Milletvekili adayı  Ertuğrul  günü Davutlar ve Külah köylerinde tamamladı. Yoğun ilgi ile karşılanan Ertuğrul Köylünün köyünde kalması için  politikalar uygulayacaklarını bu kapsamda yerli  üretime dayalı bir politikanın yürütüleceğini ve tarımın geldiği dışa bağlı durumdan kurtarılarak tekrar ihracatçı bir seviyeye getirileceğini, bunun için köylerde Ziraat Mühendisi ve Veterinerlerin hizmetlerinin arttırılacağını, Fiskobirlik’in yeniden aktif hale getirilerek fındık üreticisinin Uluslararası tekellerin elinden kurtarılacağını, en az 4 dolar fındık fiyatı ile üreticinin piyasa dalgalanmalarından korunacağını, 2014 yılından bu yana artmayan alan bazlı desteğin  artırılarak güncel hale getirileceğini dile getirdi. Tersaneler, TTK ve Erdemir’e işçi alımı konularına da değinen Ertuğrul Tersanelerin aktif hale getirilerek bölgesel istihdama katkı sağlanacağını, Erdemir’e işçi alımında Zonguldaklıların öncelikli olacağını,  TTK ya 5000 yeni madenci alınacağını ve köylere kontenjan tanınacağını söyledi.  Köy okullarının yeniden açılarak köylerin yeniden  öğretmenler ile buluşturulacağını, köylerde sağlık ocaklarının hizmet etkinliğinin artırılacağını  tekrarlayan Ertuğrul Cumhurbaşkanı adayı Kemal KILICDAROĞLU ve Mecliste çoğunluğun elde edilmesi adına  Cumhuriyet Halk Partisi Partisi  ve Millet ittifakı için destek istedi.

AdminAdmin