YEREL
Giriş Tarihi : 16-03-2023 12:38

FİTRE,ZEKAT VE BAĞIŞLARIN %60’I DEPREMZEDELERE…

Türk Hava Kurumu (THK) Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik, 2023 yılı fikre zekat toplama faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulundu.

FİTRE,ZEKAT VE BAĞIŞLARIN %60’I DEPREMZEDELERE…

Türk Hava Kurumu (THK) Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik, 2023 yılı fikre zekat toplama faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan Türk Hava Kurumu kuruluşundan itibaren milletin hizmetinde kamu yararına çalışmalara devam ettiğini belirten THK Kdz.Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik, "Türk Hava Kurumu Tüzüğünde Sayın Cumhurbaşkanımız Türk Hava Kurumu’nun Onursal Genel Başkanıdır. Devletimizin başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız olmak üzere çeşitli makamlarda ki Devlet yetkilileri genel kurul delegemizdir.Tüzüğümüz gereği mülki amirlerimiz olan Sayın Valilerimiz ve Sayın Kaymakamlarımız da şubelerimizin Onursal Başkanlarıdır." dedi.

Hasçelik, açıklamasında şunları ifade etti:

“Saygıdeğer İlçe Halkımız , değerli Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yöneticileri ,çok değerli köy ve mahalle muhtarlarmız, ,çok değerli THK Yönetim Kurulu üyeleri ve Basınımızın güzide temsilcileri hepinizi saygıyla selamlıyorum.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kurulmuş olan Türk Hava Kurumu kuruluşundan itibaren milletimizin hizmetinde kamu yararına çalışmalara devam etmektedir Türk Hava Kurumu Tüzüğünde Sayın Cumhurbaşkanımız Türk Hava Kurumu’nun Onursal Genel Başkanıdır.Devletimizin başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız olmak üzere çeşitli makamlarda ki Devlet yetkilileri genel kurul delegemizdir.Tüzüğümüz gereği mülki amirlerimiz olan Sayın Valilerimiz ve Sayın Kaymakamlarımız da şubelerimizin Onursal Başkanlarıdır.

Türk Hava Kurumu Kdz Ereğli Şube Başkanlığımızca Ramazan ayı nedeniyle 2023 yılı fitre ve zekât toplama faaliyetlerine başlanılmıştır.Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığımızca  broşür  fotokopisi ilişikte sunulmuş olup Ramazan ayı boyunca yapılacak olan Fitre ve Zekât bağışlarının Türk Hava Kurumu Kdz Ereğli Şube Başkanlığımızın TC. Ziraat Bankası Kdz Ereğli Şubesi TR65 0001 0000 5100 0020 0850 58 Iban nolu hesaba yatırabilir veya makbuz karşılığı THK Kdz Ereğli Şube Başkanlığında görevli saymana teslim edilecektir.

Türk Hava Kurumu Kdz Ereğli Şube Başkanlığımızca  toplanacak olan yardımların ekte yazıda belirtildiği gibi %60’ı Depremzedelere %40’ı gençlerimizin havacılık eğitimlerinde kullanılacaktır.Türk Hava Kurumumuza yardımlarınız beklenmektedir.

Kurumumuza her zaman destek veren başta Syn.Kaymakamımız Mehmet Yapıcı olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarına ,Köy ve Mahalle Muhtarlarımıza  ve İlçe halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Ayrıca, Tüm Halkımızın mübarek Ramazan Ayını tebrik eder hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

AdminAdmin