YEREL
Giriş Tarihi : 07-09-2023 12:35

‘HALİL POSBIYIK’I CHP’DEN UZAKLAŞTIRMAK İSTEYENLER AVUÇLARINI YALARLAR’

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Taşy Kafe’de içerisinde eski, yeni milletvekillerinin de olduğu bazı grupların bir araya gelerek kendisini CHP’den uzaklaştırmak için harekete geçtiklerini belirterek, “Halil Posbıyık’ı CHP’den uzaklaştırmak isteyenler avuçlarını yalarlar” dedi.

 ‘HALİL POSBIYIK’I CHP’DEN UZAKLAŞTIRMAK İSTEYENLER AVUÇLARINI YALARLAR’

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye meclisi ikinci oturumundan sonra yaptığı günden dışı konuşmasında kendisini CHP’den uzaklaştırmaya yönelik çalışmaların başladığını belirterek şunları söyledi:

“Dünkü meiclis toplantımızda meclis grubumuzdan bazı meclis üyeleri arkadaşlarımız yasa gereği 14 meclis üyesi arkadaşımızın grup toplantısında almış olduğu grup kararına aksi yönde oy kullanmışlardır maalesef. Parti içi bir mesele olduğu için çok fazla basın önünde konuşmak istemiyorum. Onun için gerekli muameleler yapıldı, ilgi yerlere ulaşıldı ve bugün genel merkezden bizi aradılar. Bu işin peşini asla bırakmayacağız.

Burada esas iskelenin yapılışı, bir arsa satışı değil. Ereğli'de büyük bir hazırlık yapılıyor, Ereğli'de belli gruplar kaos yaratmaya çalışıyor, tek amaç buna inanırsınız yada inanmazsınız Halil Posbıyık'ın belediye başkanı olmamasıdır. İster AK Partili, ister CHP, ister MHP'li olsun, kim olursa olsun gelen adamın damarına gireriz hesabındalar. Beni sendikadaki bazı gruplarda, Erdemir'i yöneten OYAK’ta istemiyor, maalesef milletvekilleri de istemiyor, İlçe Başkanı zaten hakaret ediyor grup toplantısında bana, şu kadar boyu var ama sesi yüksek. CHP İlçe Örgütü ve çevresinden de her gün rencide ediliyorum. Bunların sebeplerini de biliyorum. 50 yıldır politika yapıyorum, bunların amaçları Cumhuriyet Halk Partisi'nden Halil Posbıyık’ı sinirlendirip istifa ettirmek veya kendileri attırmak için uğraşıyorlar. Geçen akşam Bağlıkta toplantı yaptılar. Delegelere ne sorulur, ‘seçimler geliyor ne yapacağız?’ diye sorulur. Ama onlar ne soruyorlar. Onlar belediye tırpan yapıyor mu, temizlik yapıyor mu, otobüsler zamanında kalkıyor mu? Aynı şeyi muhtarları da topluyorlar, onlara da soruyorlar. Buradan muhtarlara da çağrıda bulunuyorum. Bunları size iyi niyetle sormuyorlar. Ben bu partide belediye başkanıyım, CHP'li olmaktan da gurur duyuyorum. Gelip bana sormuyorlar, bu belediye meselesi. Bir tarafta Engin Güner diye bir avukat var bana düşman, Eylem Ertuğrul'un kız kardeşi var partide görevi falan da yok. Delegelere soruyorlar.Bunları genel merkeze iletiyorlar, Halil Posbıyık'ı sevmiyorlar diyorlar. Beni belediye başkanı adayı yapmak istemiyorlar. Nereden olursa olsun bir belediye başkanı bulmaya çalışıyorlar, bunları da anlatacağım. Sık sık toplantı yapılıyor. Ereğli'de bu kadar insan var, Taş Kafe'yi kime verdiler. Sendika başkan yardımcısının adamına verdiler. Orası toplanma merkezi.  Bakın orada kimler toplanıyor. Bir tanesi eski vekil.  Bir tanesi yeni vekil. Ereğli’de bir müteahhit. İzmir’den bir müteahhit. Genel Merkez’den bu her zaman gelmiyor, eski bir genel başkan yardımcısı. Bölgemizden bir belediye başkanı ve sendika başkan yardımcısı. Bunların arasında arada başka üvertürlerde var. Bazen de figüran belediye başkanları da katılıyor aralarına.

İlçe Başkanı devamlı hakaret ediyor zaten. Grup toplantısında kesinlikle oylama yaptırmam dedi, rest çekti bize. Hepimizi dışarı çıkarttı. Bizde gerekli işlemleri yaptık, gerekli kurullara gitti. İlçe Başkanı içinde Parti Meclisine gidecek, bu işin peşini asla bırakmayacağız.

Beni CHP’den uzaklaştırmak isteyenler avuçlarını yalarlar. Kendileri uzaklaşırsa hiç şaşırmasınlar. Benim tavsiyem ilçe başkanı başta olmak üzere amirleri ve ekipleri beni rencide etmesinler. Çok ayıp oluyor, günaha giriyorlar. 25 senedir iyi kötü burada hizmet ediyorum. Bu kadar gaddarlık olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasiyi savunduğuna inanıyorum. Şimdi burada ne yapacağına karar verecek bu tavırlardan sonra. Baltayı çıkarttım yerinden, geriye koymam, beni tanıyanlar tanır.

Beni tanıyanlar yine iyi tanırlar. Benim hiç bir art niyetim yok. Orada bir yer satmaya kalktık, onu da mecburen yaptık çünkü iskeleyi kurtarmam lazımdı. Şimdi hayırlı olsun iskele gitti, kimin alacağını da biliyorum, özel teşebbüsten birine peşkeş çekecekler orayı. Hazırlıkları yapıyorlar, biz yapamadığımız için, hepimize hayırlı olsun.  Bu arsayla ilgili sıkıntılı diyen Numan Korkmaz’a müfterisin dedim. Şimdi size arsanın tapusunu dağıtıyorum. Halil Posbıyık yalan söylemez, sıkıntılı, kanuna aykırı iş yapmaz. Ama bu konuda dün akşam bir açıklama yapan benim elinden tuttuğum şimdi hangi partide olduğunu bilmediğim Sertan Kuzu’da müfteridir, Emrah Karaarslan’da müfteridir. Kutsal İttifak yapan bu kişileri halkın takdirine bırakıyorum.”

AdminAdmin