SİYASET
Giriş Tarihi : 02-05-2023 15:01

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI BALBALOĞLU’NDAN ZGC’YE ZİYARET

İYİ Parti Zonguldak 1.Sıra milletvekili adayı Op. Dr. Doktor Evrim Balbaloğlu, beraberinde İl Başkanı Erdal Gülay ve partililerinin yoğun katılımıyla Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (ZGC) Derya Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI BALBALOĞLU’NDAN ZGC’YE ZİYARET

İYİ Parti Zonguldak 1.Sıra milletvekili adayı Op. Dr. Doktor Evrim Balbaloğlu, beraberinde İl Başkanı Erdal Gülay ve partililerinin yoğun katılımıyla Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (ZGC) Derya Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

ZGC Başkanı Akbıyık, konuşmasında, seçim sürecinin devam ettiğini, milletvekili adayı Balbaloğlu’nu Ereğli ilçesinin yanı sıra Zonguldak merkezde de görmek istediklerinin, cemiyete Ramazan Bayramı’nda davet ettiğini, ziyareti gecikmiş olarak değerlendirdiğini, İYİ Parti kurmaylarını aralarında görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

‘’SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ’’

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Erdal Gülay, cemiyete ziyaret isteklerini kabul ettiği için Akbıyık’a teşekkür ettiğini belirterek, ‘’Ziyaret etmekteki gecikmemiz yoğun çalışmamızdan kaynaklanmaktadır. Milletvekili adayımız sayın Balbaloğlu,her gün Zonguldak merkezde, 8 ilçemizde vatandaşlarımızla bire bir görüşmelerde bulunuyor. Adayımızı tanıştırıyoruz, bizler seçime partimizin bayrağının altında giriyoruz, sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve üzerimize sorumluluğumuzu aldık’’ dedi.

‘’BİZİM MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZIN ANONS EDİLMESİ DİYE BİR DURUM YOK’’

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Zonguldak ziyaretinde halkla buluşmasına da değinen Gülay, ‘’Cumhurbaşkanı adayımız kentimize gelerek coşkulu kalabalığa hitaben konuştu. Millet İttifakı’nda yer alan siyasi partilerin il başkanları programı davet edildi, bizde yerimizi aldık. Anonsu yapan kişi bizi anons etti, bizde platformda yerimizi alarak halkımızı selamladık, bizim milletvekili adaylarımızın da anons edilmesi diye bir durum yok, sadece Millet İttifakı’ndaki il başkanları anons edildi. Ayrıca sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, halkla buluşmasının ardından ayrılana kadar yanındaydım’’ diye konuştu.

‘’TTK’YA 7 BİN İŞÇİ ALINMASI GEREKİYOR’’

İYİ Parti Zonguldak milletvekili adayı Evrim Balbaloğlu da şöyle konuştu:

‘’Bizleri kabul ettiğiniz için ön teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın özgür haber almasını sizler sağlıyorsunuz. Basın bizim için çok önemli. Bugün Kozlu’da (Zonguldak’ın Kozlu ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü) madenci kardeşlerimizle birlikteydik. Aldığımız olumlu tepki, teveccüh fevkalade... Kurumda işçi açığı var, istihdam edilecek 2 bin işçi yeterli değil, 7 bin işçi alıması gerekiyor. Ayrıca kurumda çalışma saatleriyle ilgili problemler var, düzenleme şart. İstihdam ve üretimin artırılması açısından tedbirli kararların getirilmesini istiyoruz, bölgedeki fabrikaların yerel kömürü satın almalarını istiyoruz.’’

‘’ZONGULDAK KALKINMA RAPORU HAZIRLADIK’’

Balbaloğlu, şöyle devam etti:

“Genel başkanımıza (İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener) Zonguldak için hazırladığımız ‘Zonguldak Kalkınma Raporu’nu beyan ettik, genel merkezimizde uzmanlar tarafından üzerinde titizlikle çalışıldı.

5 yıllık süreçte iktidar olacağız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu da Cumhurbaşkanı olacaktır. Sahada sayın Kılıçdaroğlu’nu, 13. Cumhurbaşkanı olarak seçtireceğiz, sahada bunu gözlüyoruz, insanların özlemle beklentileri var, 1 oy Kemal’e 1 oy Meral’e diyoruz.’’

‘’ZONGULDAK’TAN 70 YIL SONRA İNŞALLAH BİR KADIN MİLLETVEKİLİ OLARAK SEÇİLİRİM’’

Kadın milletvekili adayı olarak ayrı bir sorumluluk hissediyorum’’ diyen Balbaloğlu, “Zonguldak’tan 70 yıl sonra inşallah bir kadın milletvekili olarak seçilirim. Partimizde kopukluk yok, her milletvekili adayımız ilçelerimizde çalışıyorlar, vatandaşlarımızla görüşüyorlar, sorunlarını dinliyorlar ve notlarımızı alıyoruz’’ şeklinde konuştu.

“İKİNCİ MİLLETVEKİLİNİ ÇIKARMAYA ZORLUYORUZ”

Balbaloğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

‘’İYİ Parti olarak Zonguldak’ta ikinci milletvekilini çıkarmaya zorluyoruz, bir önceki seçimlerde aldığımız 30 bin küsur oyumuzun üzerine 30 bin oyumuzu inşallah katacağız.

Parti teşkilatımızla bütünüz, herhangi bir kopukluk yok, ilçe başkanlarımızla kol kola ilimizin her yerinde vatandaşlarımızdan  partimize destek istiyoruz.

Zonguldak’ın’ın her yerindeyiz, karşılığımızın var olduğunu görüyoruz.

İYİ Parti, parlamentoda da birinci parti olacaktır.

Bu seçimler rejim, ülkemizin kurtuluşu, tarihi bir seçimler olacak. Bizler, ‘Tarih Yazacağız’ sloganıyla seçimlere girdik.’’

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Balbaloğlu, gazetecilerin soruları üzerine, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, dün (1 Mayıs 2023 Pazar) günü Zonguldak’ın kent merkezinde Madenci Anıtı önündeki halkla buluşmasındaki konuşma sırasında ilçelerdeki programı nedeniyle İl Başkanı sayın Erdal Gülay’dan izin alarak biraz erken ayrılmak zorunda kaldığını anımsattı.

CHP Zonguldak ikinci sıra milletvekili adayı meslektaşı Eylem Ertuğ Ertuğrul ile arkadaş olduklarını, kendisini sevdiğini, isimlerinin çağrışım yaptığını, ikisinin de farklı siyasi partilerden milletvekili adayı olmasından dolayı güzel bir duygu yaşadığını söyledi.

Bu arada Başkan Akbıyık’ın, ikramlarda bulunduğu ziyarette, toplu fotoğraf çekildi.

AdminAdmin