YEREL
Giriş Tarihi : 11-01-2024 16:44

KAYMAKAM YAPICI, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

KAYMAKAM YAPICI, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıda Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, İlçe Jandarma Komutanı Ali Akca, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Erdal Uyar'ın yanı sıra gazeteciler katıldı.

Kaymakam Yapıcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak, başarı temennisinde bulundu.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“Basın çalışanlarına, çeşitli haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961'de kabul edilmesiyle Çalışan Gazeteciler Günü’nün 63.yıldönümünü kutluyoruz.

Halkı ve kamuoyunu aydınlatma gibi ayrıcalıklı ve önemli bir görevi icra eden basın mensupları; özel hayata ve kişilik haklarına saygılı, objektif, ilkeli yayıncılık anlayışı içerisinde vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksizsiz bilgi almalarını sağlamalıdırlar.

Zaman içinde teknolojik gelişmelerle birlikte farklı mecralara yayılmış olsa da özünü ve önemini daima koruyan gazetecilik mesleği; zor şartlarda mesai mefhumu gözetmeksizin, yoğun emeklerle çalışmayı gerektiren bir meslektir.

Ahlak kuralları doğrultusunda kamuoyunu bilgilendiren ve bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu özveriyle yerine getiren değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

AdminAdmin