EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-09-2023 12:54

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, 2 BİN ÖĞRENCİYİ MUTLU ETTİ

2023-2024 eğitim– öğretim yılı öncesi ihtiyaç sahibi velilere Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’tan destek geldi. 2 bin öğrencinin kırtasiye ihtiyaçları belediye tarafından karşılandı.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, 2 BİN ÖĞRENCİYİ MUTLU ETTİ

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla 2023 - 2024 eğitim - öğretim döneminde kentteki ihtiyaç sahibi 2 bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu.

Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi velilere Cumhuriyet Halk Evi’nde okul çantalarının dağıtımı yapıldı. Sosyal Yardım İşleri Müdürü İsmail Başel, okullardan alınan listeler doğrultusunda çanta içeriklerinin oluşturulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Başkanımız sayın Halil Posbıyık’ın talimatları Biray öncesinden kırtasiye yardımı için çalışmalarımızı başlattık. Talepleri Cumhuriyet Halk Evi’nde aldık. Gerekli çalışmaları yaptık. 2 bin öğrencinin ihtiyaçları belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından temin edilerek kendilerine teslim edildi. Kırtasiye çantalarının temininden önce okullar ile görüşerek olması gereken ihtiyaçlar konusunda liste oluşturduk. Çantalarımız ilkokul kız ve erkek, ortaokul kız ve erkek, lise kız ve erkek olmak üzere bir öğrencinin okulda kırtasiye noktasında ne ihtiyacı varsa o şekilde hazırladık. Çantalarımızı alan çocuklarımız başka bir kırtasiye ihtiyacı duymayacak. Başkanımızın talimatı bu yönde oldu. Destekte bulunduğumuz öğrencinin başka bir kırtasiye ihtiyacı olmasın, içeriğini buna göre hazırlayın talimatı oldu. Bizde hazırlayıp velilere teslim ettik. 2022-2023 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor, öğretmen, öğrenci ve velilerimize başarılar diliyorum.“

AdminAdmin