EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-05-2024 14:06

OYUNCAK MÜZESİ HAZİRAN AYI ATÖLYE PROGRAMI

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Müzesi Haziran ayı atölye programı açıklandı.

OYUNCAK MÜZESİ HAZİRAN AYI ATÖLYE PROGRAMI

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Müzesi Koordinatörü Melih Tanrıkulu, Haziran ayı içerisinde Cumartesi günleri atölye çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

Oyuncak Müzesi Atölye çalışmalarına katılmak isteyen veliler 0372 310 01 44 numaralı telefondan ön kayıt yaptırabilirler.
 

Program şu şekilde:

1.       01 HAZİRAN  CUMARTESİ  BİREYSEL FARKLILIKLAR ATÖLYESİ (OYUNCAĞIMI TASARLIYORUM)  5-6 YAŞ GRUBUNA YÖNELİK  SAAT : 14:00 – 15:00  PSİKOLOJİK DANIŞMAN SAFİYE GÜL

Bireysel farklılıklar, bizleri farklı kılan nispeten sabit ve değişmez özelliklerdir. Bu atölyemiz ile hedeflenen katılımcıların, sahip oldukları ve olmadıkları kişilik özelliklerini yeniden gözden geçirme ve uyumlama yeteneklerinin geliştirilmesi, başarılı olmak için yeni bakış açıları edinilmesi amaçlanmaktadır. Oyuncak tasarımı yapılacak olan atölyeye katılanların kendilerini fark etmeleri hedeflenmektedir.

2.       03 HAZİRAN PAZARTESİ DUYGU DÜZENLEME ATÖLYESİ(DUYGULARIMI TANIYORUM VE DOĞRU KULLANIYORUM)  -YETİŞKİNLERE YÖNELİK-  SAAT: 19:00 – 20:30 PSİKOLOJİK DANIŞMAN SAFİYE GÜL

Bu atölye ile, duyguların tanıtılması, analiz edilmesi,  kontrol edilmesi ve ifade edilmesine dair beceriler kazandırılması hedeflenmektedir. Oluşan olumlu ya da olumsuz duygulara karşı uygun davranış geliştirme; örneğin katılımcıların kendilerini üzgün, endişeli vb. gibi zor duyguları hissettiklerinde, bu duygularla nasıl baş edebileceklerini ve ne yapmaları gerektiği aktarılacaktır.

3.       08 HAZİRAN CUMARTESİ OYUNCAK MÜZESİ ŞARKISINI ÖĞRENİYORUZ DOĞANIN SESİ ORKESTRASI (MÜZİK ATÖLYESİ) YAŞ GRUBU: EBEVEYN-ÇOCUK ( HEDEF KİTLE: 1. SINIFLAR)

SAAT: 12:30 – 13:30 MÜZİK ÖĞRETMENİ: GONCA ÖZCAN- Kaletepe

Müzik; duygusal zekâ, kişisel gelişim, hayal gücü, odaklanma, el becerisi, nefes kontrolü, terapi gibi konularda öğrencilerin gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Oyuncak Müzesi şarkısı ilk defa yapılacak olup, bu atölye ile çocuklara Kaletepe’de öğretmenimiz eşliğinde müzik yapma imkanı sunulacaktır.

4.       09 HAZİRAN PAZAR KAYALIDERE VOLKANİKLERİ VE YÜRÜYÜŞ PARKURU (JEOLOJİ ATÖLYESİ)

YETİŞKİNLER VE GENÇ GRUBU (+15)  SAAT: 10:00- 14:00 PROF.DR. YEŞİM BÜYÜKMERİÇ JEOLOJİ MÜHENDİSİ

Bu atölyemizde yetişkinler ve gençler, yaşadığımız coğrafyanın jeolojik zenginliğinin kanıtları olan  Kayalıdere Volkanikleri  jeolojik miraslarını yakından görüp, gözlemleme şansı bulacaktır. Bu minvalde yapılacak doğa yürüyüşü kapsamında bu mirasların hangi döneme ait oldukları, nasıl oluştukları vb. konularda bilgi edineceklerdir.

5.       22 HAZİRAN CUMARTESİ KAHVE KOKULU SANAT ATÖLYESİ 6-7 YAŞ GRUBUNA YÖNELİK SAAT: 11.30-12.00 OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ: BETÜL YÜCEL

Bu atölye ile çocukların, kimyasal boyalar dışında da organik malzemelerle resim yapabileceklerini göstermek hedeflenmektedir. Bu atölyede, çocukların yaratıcılığını ortaya koyarak birbirinden güzel eserleri sadece kahve ve su ile oluşturmaları hedeflenmektedir.

6.       22 HAZİRAN CUMARTESİ HAREKET EĞİTİMİ ATÖLYESİ 4-6 YAŞ GRUBUNA YÖNELİK

SAAT: 13.30-14.20

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: ÖZGE DEMİREL/ ÇAĞLA SEVER

Bu atölye ile çocukların denge yeteneğini, yön kavramlarını, esneklik becerilerini ve koordinasyonunu geliştirmek, hızlarını yükseltmek, eğlenerek öğrenmelerini sağlamaları amaçlanmaktadır.

7.       22 HAZİRAN CUMARTESİ TOHUM BANKASINA YOLCULUK ATÖLYESİ- 6-10 YAŞ GRUBUNA YÖNELİK SAAT: 13.30-15.00

KDZ EREĞLİ BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ PARK BAHÇELER BİRİMİ – SUBAŞI

Bu atölyede çocuklar Ata Tohumu, Tohum bankası nedir öğrenecek ve çiçek nasıl dikilir, nasıl yetiştirilir bu konularda deneyim kazanacaklardır. 

8.       29 HAZİRAN CUMARTESİ GLUTENSİZ BESLENME FARKINDALIĞI ATÖLYESİ YAŞ GRUBU:8-13 YAŞ SAAT:11.30-12.30 ZBEÜ DR.ÖĞR. ÜYESİ AFİTAP BULUT

Bu atölye ile glüten nedir, glüten alerjisi nedir,  çölyak hastalığı nedir bu konularda genel bilgiler verilecek olup,  glütensiz beslenmenin bir tercih değil zorunluluk olduğu, neden giderek yaygınlaştığı ve nasıl olması gerektiği hususunda bilgiler aktarılacaktır.

9.       29 HAZİRAN CUMARTESİ SUYUN YOLCULUĞUNDA OZON TESİSLERİNİN ÖNEMİ ADLI FARKINDALIK ATÖLYESİ YAŞ GRUBU: EBEVEYN-ÇOCUK SAAT:13.30-15.00

KDZ EREĞLİ BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bu atölye ile katılımcılar, Ozon nedir, içme suyunun evlere ulaştırılması suyun önemi gibi hususları aşamalı bir şekilde Kdz Ereğli Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesislerini gezerek öğreneceklerdir. Bu atölye ile dünyada giderek önemi artan temiz suya ulaşımın yolculuğu hatırlatılarak, küresel ısınma yaşanan dünyada suyun bir damlasının hayatiliğine farkındalık kazandırılması amaçlanmaktadır.

AdminAdmin