SİYASET
Giriş Tarihi : 19-02-2024 17:16

POSBIYIK: 'BİR NUMARAYIM'

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “Ben Halkçı bir Belediye Başkanıyım. Bu kadarlık tecrübeme göre belediyecilikte bana duayen diyorlar. Ankara’da bakın yapılan memnuniyet anketinde Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin sayesinde %76. 17 ile Türkiye’de birinciyim.  Cumhuriyet Halk Partisi’nde Türkiye’de birinci  sıradayım. Ben yapmadım, sizler verdiniz oyları. Bir numarayım. Allah razı olsun"dedi.

POSBIYIK: 'BİR NUMARAYIM'

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, bugün seçim bürosunun açılışıyla seçim startını verdi.

Meydanbaşı Caddesi Ay City AVM Karşısında ki Seçim Bürosu’nun açılışına, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, CHP Belediye Meclis Üyeleri ve adayları, partililer ve binlerce Ereğli halkı katıldı.

Saygı duruşunun ardından Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural ve CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, birer konuşma yaptı.

Eşi Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık ile el ele kürsüye gelerek  ilçe halkına seslenen Belediye Başkanı ve CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, bugüne kadar yaptığı Belediye hizmetlerini değerlendirirken, yapacağı hizmetleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

Halkçı bir Belediye Başkanı olduğunu ve bu konuda kendisinin duayen ve tecrübesinden dolayı anketlerden birinci çıktığını ifade eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “Ben Halkçı bir Belediye Başkanıyım. Bu kadarlık tecrübeme göre belediyecilikte bana duayen diyorlar. Ankara’da bakın yapılan memnuniyet anketinde Allah hepinizden razı olsun. Bunu bana parti meclisi üyeleri anlatıyor Ankara’da. Tablo’ya çıktı diyorlar değerler, en büyük değeri kazanan sizlerin sayesinde %76. 17 ile Türkiye’de birinciyim.  Cumhuriyet Halk Partisi’nde Türkiye’de birinci  sıradayım. Ben yapmadım, sizler verdiniz oyları. Bir numarayım. Allah razı olsun. AK Parti’de yüzde 64’ler civarında çıkıyorum. Ben onların oylamalarında da önde çıkıyorum. Allah onlardan da razı olsun, onlar benim kardeşlerim. Onlar daha yeniler, daha 5 senede Belediyeyi görmemişler, kolay değil bu işler. Bu işler kolay işler değil! Biraz meclis üyeliği yapacaksın öğreneceksin. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın dergâhından geçeceksin. Benim dergâhımdan geçmeden bir şey olur mu? Belediye Başkanı oluyorum demekle Belediye Başkanı olunur mu?” dedi.

Yeni bir adam yetiştireceğinin mesajını da Seçim Bürosunun açılışında veren Posbıyık, “Şimdi yeni bir adam yetiştiriyorum, benden sonra inşallah Ereğli’ye köylerine sahip çıkacak bir adam yetiştiriyorum. Yeni bir adam yetiştiriyorum, köylerine, Ereğli’ye sahip çıkacak. Yeni bir belediye başkanı  yetiştiriyorum, hazırlıklara başladım.  Bir Belediye Başkanı disiplinli olması lazım. Diyorlar ki buradaki tüm partiler, “Halil Posbıyık olmasın da, kim olursa olsun, onların damarından gireriz” diyorlar. Benim damarımdan giremiyorlar, iyice kartlaşmış diye! Ya bunları düşünmek lazım, çok önemli konular bunlar” şeklinde konuştu.

Kalabalık arasından vatandaşın İskele ve Liman sorusuna cevap veren Başkan Posbıyık,  Milletvekili Saffet Bozkurt’a da  bölgenin sorunlarıyla da yakından ilgilendiği için teşekkür etti.

Posbıyık, “Liman, iskele 5 sene de  2014’te maalesef o gün gelen Belediye Başkanı doktor arkadaşımız, Limanın muamelelerini yapmamış, limanı elimizden aldılar. Liman sadece benim için önemli değil. Hepimize Allah bir ömür vermiş gideceğiz. Gittiğimde de Ereğli’ye en büyük geliri getiren bir yerdir o Liman. Dolar bazında para alıyoruz gemilerden. Yani oradan aldığımız paralarla asfalt, parke, su, kanalizasyon getiriyoruz. Benim için çok önemli.  Çok büyük gayret sarfettik, o limanı geri alabilmek için çok çabalar verdik. Laf aramızda, az önce Bakanlıktan telefon geldi, limanı tekrar bize geri veriyorlar. Ama burda da herkesin hakkını vermek lazım. Milletvekili Saffet Bozkurt’un çok büyük yardımı oldu, çok koşturdu. Hizmetin böyle olması lazım. O parti, bu parti olur mu vatandaşın hizmetlerini yapmak için, bütün partilerin bir arada el ele vermesi lazım. Bu işte tecrübeli olan adama da, ağam buyur bu işi sen biliyorsun, sen yap demesi lazım başka şeyle uğraşmaya gerek var mı?”dedi.

Başkan Halil Posbıyık, sözlerini “Şu anda seçim startını verdik, Ereğli halkı için, sizin için, Meclis üyelerim için Allah hayırlı etsin, hepinize şükranlarımı sunuyorum, Allah hepinizden razı olsun diliyorum” diyerek tamamladı.

AdminAdmin