YEREL
Giriş Tarihi : 20-06-2023 16:15

ŞİRİN EREĞLİ 67 YAŞINDA

Kdz. Ereğli’de merhum gazeteci Bedri Erel tarafından 21 Haziran 1957 tarihinde kurulan ve ilçenin ilk günlük gazetesi olma özelliğini taşıyan ‘Şirin Ereğli’ 67’nci yılını kutluyor.

ŞİRİN EREĞLİ 67 YAŞINDA

Kdz. Ereğli’de 21 Haziran 1957’de merhum gazeteci  Bedri EREL tarafından kurulan, ilk Yazı işleri Müdürlüğünü merhum Süheyla EREL’in (Türkiye’de Yazıişleri Müdürlüğü’nden emekli ilk kadın gazeteci) ve bir dönemde İmtiyaz Sahipliğini H.Tahsin EREL’in yaptığı ve ilçenin ilk günlük gazetesi olma özelliğini taşıyan ‘Şirin Ereğli’, 66’ncı yılını geride bırakıp 67’ncı yıla girmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

İmtiyaz sahipliğini Zübeyde Erel, Yazı İşleri Müdürlüğünü Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel’in yaptığı ‘Şirin Ereğli Gazetesi’ günlük gazete ve www.sirineregli.org internet haber sitesiyle yayın hayatına devam ediyor.

66 yıldır Kdz. Ereğli’nin sorunları ile yakından ilgilenen, ilkeli ve tarafsız yayın politikası ile ilçenin en önemli basın kuruluşlarından biri olan Şirin Ereğli Gazetesi’nin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Bugün Şirin Ereğli Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yapan Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak EREL’in 67’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla kaleme aldığı yazısı şu şekilde;

ŞİRİN EREĞLİ

Dile kolay. 66 yıl’ı geride bıraktık. 67’den gün aldık.

21 Haziran 1957’de günlük olarak başladığımız yayın hayatımıza aynı şekilde devam ediyoruz.

Şirin Ereğli Gazetesi bugün Kdz.Ereğli’nin ilk gazetesi özelliğini taşıyor.

Bugünde Karadeniz Ereğli’nin “Tek” günlük gazetesi olarak yayın hayatını sürdürüyor.

Gururluyuz. Huzurluyuz.

Basılı yayın haber ve İnternet Site’mizi birleştirerek çok daha güçlü olarak yayın hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Şirin Ereğli kurulduğu günden itibaren Karadeniz Ereğli’nin, Karadeniz Ereğli’de yaşayan insanların sesi olarak yoluna devam ediyor, edecek…

Rahmetli babam Bedri Erel, annem rahmetli Süheyla Erel ve ağabeyim Hasan Tahsin Erel’in yürüdüğü yoldan, sapmadan bugün bizler bu zorlu ve meşakkatli yolda yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.

Bizler gücümüzü Türkiye Cumhuriyeti’nden alıyoruz.

Bizler gücümüzü Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz.

Bizler gücümüzü Ereğli Milliyetçiliğinden alıyoruz.

Bugün Kdz.Ereğli’nin önünde bir “Işık” belirdi.

Karadeniz Ereğli  “İl” olmak gibi her şeyden önemli bir eşiğin yanında.

Bu süreci hep birlikte aşmalıyız.

Karadeniz Ereğli “İl” olmak zorunda. Başarmalıyız.

Kdz.Ereğli’de herkesin gerçek yüzlerini görebileceğimiz, içlerinde taşıdıkları karanlıkların su yüzüne çıkacağı bir süreç yaşıyoruz.

Kendi çıkarları peşinde koşanları, İnsanların mallarını kelepir fiatlara kapatanları, İzale-i Şu

Mekanizmasını işleterek halkın “kanını” emenleri deşifre etmekten kaçınmayacağız.

Korkak kişiliklerinin altında birilerinin “Gücüne” güvenerek “Adam” olduklarını sanan adamcağızlar bizim her zaman kalemimizin ucunda yer bulacaklar.

Asla iftira ve yalanla işimiz olmayacak. Asla kimsenin “ekmeğiyle ”oynamayacağız.

Ama Ereğli’nin sesi olmaktan, Ereğli sokaklarında yürüyen, nefes alan, içimizdeki her bireyin sesi olmaktan da geri kalmayacağız.

Şirin Ereğli  Gazetesi.  Bizim babamız, evladımız.

Birlikte büyüdük, birlikte yaşlanıyoruz.

Nice senelere Şirin Ereğli

Yol’un her daim açık…

AdminAdmin