SİYASET
Giriş Tarihi : 08-05-2023 16:28

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN EGD'YE ZİYARET

Türkiye İşçi Partisi Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Fatma Kılıçarslan ve 4. Sıra adayı Türkan Baytekin, Ereğli Gazeteciler Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN EGD'YE ZİYARET

Türkiye İşçi Partisi Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Fatma Kılıçarslan ve 4. Sıra adayı Türkan Baytekin, Ereğli Gazeteciler Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Beraberinde Türkiye İşçi Partisi Kdz.Ereğli parti yöneticisi  Dilek Bakar ve parti üyesi Doğukan Aydın ile birlikte EGD’yi ziyaret eden Milletvekili Adayları Fatma Kılıçarslan ve Türkan Baytekin, Dernek Başkanı Şafak Erel ve Mali Sekreter İlknur Turt tarafından karşılandı.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimi’ne katılacak Türkiye İşçi Partisi Zonguldak Milletvekili Adayları Fatma Kılıçarslan ve Türkan Baytekin, Ereğli Gazeteciler Derneği’ne yaptıkları ziyarette Türkiye İşçi Partisi’nin seçimlere Emek ve Özgürlük İttifakı altında katılacaklarını belirterek, bu nedenle baraj sorunu bulunmadığını ifade ettiler.

Türkiye İşçi Partisi(TİP)’ne Milletvekili seçiminde verilecek oyun büyük bir değeri olacağını ifade eden Milletvekili adayları “Gerçek bir halk egemenliğine gidecek yolun önündeki ilk engeli aşmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek adam rejimi karşısındaki güçlü ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. Parlamentoda sosyalist seçeneği halkımıza sunuyoruz. 1 oy Kemal’e 1 oy TİP’e diyeriz” dediler.

TİP Zonguldak Milletvekili Adayları açıklamalarını şu şekilde sürdürdüler:

“BİR YOL VAR! O YOLU BİRLİKTE AÇMAYA DAVET EDİYORUZ

Ya hak ve özgürlüklerimizi, geçmişimizi ve geleceğimizi, düşlerimizi ve zenginliklerimizi alan bu iktidardan, Saray Rejimi’nden kurtulacağız ya da bu yağma, hukuksuzluk ve yobazlık sürecek. TİP, seçimlerde dahil, yaşamakta olduğumuz ve daha da yaşayacağımız zorlu süreçlerde yurttaşlarımızla, direnen emekçilerle, temel ilkeler doğrultusunda bizimle yol arkadaşlığı yapacak tüm siyasi parti ve çevrelerle konuşup o yolu birlikte açacağız. Türkiye halkları ekonomik krizlere, doğasının tahrip edilmesine, açlık sınırında yaşamaya, komşularıyla kavga eden bir dış siyasete, kadın düşmanı uygulamalara, dışlanmaya, şovenimze, baskı ve tahakküm altında adaletsiz bir düzende yaşamaya, ürettiği zenginliklere bir avuç sermayedarın el koymasına, geçemediği köprüleri yolları finanse etmeye yaşamaya mahkum değildir. Bir yol var biliyoruz. O yolu birlikte açmaya davet ediyoruz.

SARAJ REJİMİ İLE HESAPLAŞACAĞIZ: HALK YÖNETECEK!

Halkın iradesini gasp eden tek adam rejimi ile hesaplaşacak, bu rejimin halkımıza reva gördüğü yoksulluk ve yolsuzluk düzenine karşı mücadeleyi yükselteceğiz.

Söz, yetki ve kararın halka ait olabilmesi için anayasanın demokratik ve toplumcu bir şekilde düzenlenmesine yönelik girişimlere öncülük edecek, ulusal ve yerel düzeylerde halkın kendi seçtiği temsilciler yoluyla ve meclisler kanalıyla yönetime katılmasının önünü açan düzenlemeleri savunacağız.”

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak EREL’de TİP Zonguldak Milletvekili Adayları ve partililerin yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 14 Mayıs’ta yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde kendilerine başarılar diledi.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

AdminAdmin