YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2024 15:17

TÜRKİYE'DE TOKAT'TAN SONRA İKİNCİSİ KDZ.EREĞLİ'YE YAPILIYOR...

Türkiye'de Tokat'tan sonra ikincisi Kdz.Ereğli’de yapılan ‘Özel Eğitim Kampüsü’ inşaat çalışmalarında sona doğru yaklaşıldığı bildirildi.

TÜRKİYE'DE TOKAT'TAN SONRA İKİNCİSİ KDZ.EREĞLİ'YE YAPILIYOR...

Türkiye’de Tokat’tan sonra ikincisi Kdz. Ereğli’de Ağustos 2022’de yapımına başlanan 30 Derslikli Özel Eğitim Kampüsü projesi  hayata geçmeye  hazırlanıyor.

Türkiye'de uygulama anlamında ilk ve tek olma özelliği taşıyan ‘Özel Eğitim Kampüsü’ özel gereksinimli  bireyler ve ailelerinin eğitim hayatını kolaylaştıracak özel eğitim statüsündeki anaokulu, ilkokul, ortaokul, uygulamalı meslek lisesi ile aileler için etkinlik alanları bulunuyor.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye'de Tokat'tan sonra ikincisi Kdz.Ereğli’de yapılan ‘Özel Eğitim Kampüsü’ inşaat çalışmalarında sona doğru yaklaşıldığını duyurdu.

Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’te Bozkurt’un paylaşımına yorum yaparak,

“Engellileri eğitimle ekonomik ve sosyal yaşama bağlayacak olan bu Eğitim kampüsünü Ereğlimize kazandırmak verdiğiniz büyük çabalarınız için Engelliler olarak size şükranlarımızı sunuyoruz Sayın Vekilim,Siz Ereğlimiz için büyük şansınız.var olun.” Şeklinde cevap vererek teşekkür etti.

AdminAdmin