YEREL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 12:12

UZUNER'DEN '14 MART TIP BAYRAMI' MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hikmet UZUNER , 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

UZUNER'DEN '14 MART TIP BAYRAMI' MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hikmet UZUNER , 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

UZUNER, mesajında ülkemizde de 1976’dan bu yana kutlanmakta olan Tıp Bayramını bu yılda sağlık sistemindeki bazı temel sorunların çözüme kavuşturulamadığı gibi büyüyen yeni sorunların olduğu gereğe altında kutlandığına işaret etti.

UZUNER, mesajında şunları ifade etti:

“Ülkemizde de, 1976’dan bu yana kutlanmakta olan Tıp Bayramını bu yılda sağlık sistemimizdeki bazı temel sorunlarının çözüme kavuşturulamadığı gibi büyüyen yeni sorunların olduğu gerçeği altında kutluyoruz.  Hastalarımızın ilaca erişimi giderek zorlaşıyor ve eczaneler çaresiz. İktidar kalıcı çözümler üretmek yerine aldığı ve bize göre yanlış olan kararlarla günü kurtarmaya çalışıyor.

Yinede Bu özel günde her şeyden önemli olan sağlığımızı korumak veya bize kazandırmak için çabalayan tıp çalışanları için  ülkemizi yöneten siyasal otorite başta olmak üzere hepimizin vereceği mesajlar, sağlık sektöründe çalışanlar için büyük bir önem taşıyor.

Ancak Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan ülkesini ve milletini veren, iyi  yetişmiş doktorlarımız için  “Beni Türk hekimlerine emanet edin.”, diyerek kendilerinin önünde geniş bir ufuk açan Mustafa Kemal Atatürk’ün sahiplenmesinden ‘Giderlerse gitsinler ‘ diyerek değersizleştiren bir söylemle karşı karşıyayız maalesef..

 Zorluklarla dolu mesleklerini insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının birçok açıdan aynı onura yakışan şartlara haiz olmadıkları, birçok hastanede bir doktor başına düşmesi gereken ortalama hasta sayısının çok çok üzerinde hasta kabulü yaparak insanüstü emek harcama durumuna itildiği gerçeği karşımızdadır. Buna rağmen gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan sağlık çalışanları, birçok sosyal haktan yoksun biçimde görevlerini ifa etmektedir.

Zaman zaman, görev yaptıkları hastanelerde darp edilen, hakarete uğrayan, horlanan sağlık personeli, bugünlerde de toplumumuzun en vefakar çalışanları olarak öne çıkmıştır. Dünyayı etkisi altına alan ölümcül virüsle mücadelede birçok önlem alınırken, insanların sokağa çıkmaya korktuğu günlerde onlar her daim görevlerinin başındadır.

  Nitekim 11 ilimizde meydana gelen onbinlerce insanımızın enkaz altında kalarak  hayatlarını kaybettiği depremin ardından bütün sağlık çalışanlarımız seferber olarak yaralı olan vatandaşlarımızın sağlığına kavuşması için zor şartlarda  üstün bir gayretle çalışmışlardır. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 Geçmişte olduğu gibi bugün de sağlıklı bireylerin yetişmesinde ve her insanın sağlığın korunmasında özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımız, gelecekte de hepimizin en sağlam güvencesi olmaya devam edeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün sağlık çalışanlarının burukta olsa 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyor,  şükranlarımı sunuyorum.”

AdminAdmin