YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2023 17:02

YAPICI'DAN 10 KASIM MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI  “10 Kasım ATATÜRK’ ü Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

YAPICI'DAN 10 KASIM MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI  “10 Kasım ATATÜRK’ ü Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

YAPICI, mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde bir kez daha şükranla anmaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, liderlik ettiği Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandırmış, bir kere daha Yüce Türk Milletimizin hür ve bağımsız yaşayabileceği Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.

Eşsiz bir devlet adamı olarak Atatürk, yeni bir Türk Devleti’nin temellerini atmakla kalmamış; modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş; Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliğe imza atarak gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti büyük bir eserdir; Atatürk de büyük bir liderdir. Bizler, bugün 100 yaşında olan bu esere sahip çıkmanın azmi ve gayreti içerisindeyiz. 10 Kasım bu gayretin önemli bir adımıdır. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.” diyen Gazi Mustafa Kemal’i hatırlama, fikirlerini ve eserlerini daha iyi anlama vesilesidir.

Türk Gençliği, onun izinde yürüyerek, Cumhuriyetimizi korumak ve kollamak, vatanına sahip çıkmak adına hiçbir meşru mücadeleden asla taviz vermeyecektir. Bu gün ülkemiz, O'nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış ve almaya da devam edecektir. Atatürk' ü anmak kadar anlamak da çok önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyorum.”

AdminAdmin