YEREL
Giriş Tarihi : 09-06-2023 19:11

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, SİVRİSİNEKLERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kdz. Ereğli Belediyesi, sıcak havaların başlamasıyla birlikte artan sivrisineklere karşı 31 mahallede ilaçlama çalışması başlattı, dere yatakları, mazgallar ve sulak alanlar ilaçlanıyor.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, SİVRİSİNEKLERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezi tarafından, kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlatıldı.

Sivrisineklerin üreme alanları olan dere yatakları gibi sulak yerlerde larva mücadelesini tamamladıklarını belirten Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi, şunları söyledi:

“Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezi ekipleri tarafından dere yatakları, mazgallar ve sulak alanlar sivrisinek üremesine karşı ilaçlanıyor. Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler ve uzman ekipler tarafından yapılan çalışmalar yaz aylarında periyodik olarak devam edecektir. Aynı zamanda araç üstü ilaçlama makineleriyle uçkun vektör mücadelesi başlamış olup, tüm mahallelerimizde yaz ayları boyunca çalışmalar devam edecek.”

AdminAdmin