KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 28-10-2022 22:15

OYUNCAK EVİ VE AKM’DE CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Kdz. Ereğli Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi ve Oyuncak Evi’nde bir dizi sergi açılışı ve etkinlik düzenledi.

OYUNCAK EVİ VE AKM’DE CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi ve Oyuncak Evi’nde çeşitli programlar gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında Oyuncak Evi’nde Cumhuriyet Bayramı’na özel Murat Moroğlu tarafından saat 11.00-14.00 arası 2 ayrı atölye çalışması yapılacak.

Atatürk Kültür Merkezi’nde ise saat 14.00’de Prof.Dr. Basri Erdem’in “Doğaya Kavuştuğumu Anlayınca 3” adlı Yağlı Boya Resim Sergisi Açılışı Osman Zeki Oral Salonu’nda, Canlı Performans Gösterisi Vedat Can Salonu’nda yapılacak.

AKM Üst Salon’da ise Yerel Sanatçılar Resim sergisi açılışı yapılacak.

AKM Nikah Salonu’nda ise saat 15.00’de eğitmen, yazar ve yaratıcı drama lideri Murat Moroğlu  “Bir Bavul Kitap” isimli söyleşi ve ardından gerçekleşecek İmza Günü ile kitaplarını okuyucularıyla buluşturacak.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Tüm halkımızın davetli olduğu etkinliğe özellikle öğretmenler, öğretmen adayları ve anne babaları bekliyoruz” dedi.

AdminAdmin