YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2024 23:15

BAŞKAN POSBIYIK: KALE TEPE EREĞLİ’NİN HAZİNESİ

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin askeriyeden devralarak bu yıl halkın ziyaretine açtığı Kale Tepe yoğun ilgi görüyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyenin ilgili tüm teknik ve idari kadrosunu Kale Tepe’de toplayarak halkın buradan en iyi şekilde istifade edebilmesi için yapılması gereken çalışmaların talimatını verdi. ‘Kale Tepe Ereğli’nin hazinesidir’ diyen Başkan Posbıyık; ”Buranın kıymetini gezip gördükçe çok iyi anlayacaksınız. Bu hazineyi halkımıza en iyi şekilde sunmak için gereken tüm çalışmalar yapılacak” dedi.

BAŞKAN POSBIYIK: KALE TEPE EREĞLİ’NİN HAZİNESİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, askeriyeden devralarak bu yıl halkın ziyaretine açılan Kale Tepe’de incelemelerde bulundu, yapılması gereken işler için ilgili birimleri görevlendirdi.

Başkan Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları, daire müdürleri ve ilgili teknik ekiplerle birlikte Kale Tepe’yi gezdi, alan üzerinde halkın daha iyi istifade edebilmesi için yapılması gereken çalışmalar belirlendi. Belediyenin daveti üzerine incelemeye önceki dönemlerde Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı görevinde bulunan Emekli Tuğamiral Taner Gün de katılarak görüşlerini paylaştı.

“EN İYİ ŞEKİLDE EREĞLİ HALKINA SUNACAĞIZ”

İncelemelerinin ardından açıklamada bulunan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kale Tepe’nin Ereğli’nin hazinesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kale Tepe’ye başkan yardımcılarım, daire müdürleri, mühendisler, bütün teknik ekibimle incelemeye geldik. Burası çok önemli bir yer. Ereğli’nin hazinesi. Spor, yürüyüş için çok güzel yerler var. Tarihi bir yer. Resmen tarihi izleyeceksiniz. Akşam gün batımının izlendiği en güzel mekanlardan biri. Türkiye’nin beklide çok nadir yerlerinden bir tanesi burası. Ereğli’yi 360 derece yakından izleyebiliyorsunuz. Gezilecek dehlizler var, kapalı odalar var. Buralarda yapacağımız çalışmaları planlıyoruz. Otopark sorununu nasıl çözeriz onu planlıyoruz. Şuanda belli saatlerde kısıtlı olarak vatandaşın ziyaretine açabiliyoruz. Çünkü tam anlamıyla almamız gereken emniyet tedbirleri var. Çevresindeki fens tellerini öreceğiz.  Profesyonelce burayı ışıklandırmak istiyoruz. Şuanda dahi kısıtlı saatlerde açmamıza rağmen inanılmaz derece vatandaşlarımız buraya geliyorlar. Büyük bir rağbet var. Hatta Ereğli dışından da insanlar gelmeye başladı. Doğallığı, güzelliği harika bir yer. Buradan halkımızı en iyi şekilde faydalandırabilmek için, bu hazineyi en iyi şekilde halkımızın kullanması için gereken tüm çalışmaları ekibimizle yapacağız. Bunun için alanında profesyonel ekibi de gerekirse Ereğli’ye çağıracağız. Yeni bir tarihi ve güzel bir mekanı Ereğli’ye kazandırmanın Ereğli Belediyesi olarak mutluluğunu yaşıyoruz.”

AdminAdmin