YEREL
Giriş Tarihi : 23-02-2024 17:09

Ereğli Limanı Kuzey Mendireği Onarım İnşaatı proje çalışmaları tamamlandı!

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Ereğli Limanı Kuzey Mendireği 2 milyar TL olan projenin onarım inşaatının tamamlandığını duyurdu.

Ereğli Limanı Kuzey Mendireği Onarım İnşaatı proje çalışmaları tamamlandı!

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Ereğli Limanı Kuzey Mendireği onarım inşaatı 2 milyar TL olan projenin tamamlandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Bozkurt’un, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

“EREĞLİ LİMANI KUZEY MENDİREĞİ ONARIM İNŞAATI

Ereğli Limanı Kuzey Mendireğinde müzvardan 265 metrelik kısmında kronman duvarlarının yıkıldığı, tüm mendirek boyunca iç tanzimin dağıldığı, mendirek üzerinde bulunan Karadeniz Bölge Komutanlığına ait enerji tesis binalarının hasarlandığı, tesis binalarının zeminlerinde deplasmanların oluştuğu Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce tespit edilmiştir.

Mevcut kronmanın duvar kısmı kaldırılarak 15 metre genişliğinde iç tarafı +4 m kotunda duvar kısmı ise +7.35 m kotunda yeni kronman tasarlanmıştır. Projede kret yüksekliği 7.35m, kret genişliği 11.30 m olarak tasarlanmış ve 43 tonluk antifer bloklar kullanılacaktır.

Ereğli Limanı Kuzey Mendireği Onarım İnşaatı yaklaşık maliyeti 2 milyar TL olan projenin çalışmaları tamamlanmış olup, yapım ihale sürecine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Destek ve özverili çalışmalarından dolayı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve Daire Başkanı Çağlar Tabak’a teşekkür ederim.”

AdminAdmin