SİYASET
Giriş Tarihi : 27-02-2024 13:38

KALETEPE HALKIN ZİYARETİNE AÇILDI! ZİYARET SAATLERİ BELLİ OLDU

Ereğli turizmine önemli katkılar sağlayacak olan Kaletepe halkın hizmetine açıldı. Ramazan ayına kadar her gün belirli saatler arasında ziyaret edilebilecek olan tarihi alana çıkış işin Kaletepe girişinde ayrıca ring aracı da yer alacak.

KALETEPE HALKIN ZİYARETİNE AÇILDI! ZİYARET SAATLERİ BELLİ OLDU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından uzun yıllar süren girişimler sonucunda, askeriye ile yapılan protokolün ardından, Kaletepe belediyeye devredilerek halkın ziyaretine açıldı.

EREĞLİ’Yİ BİRDE BURADAN İZLEYİN

Doğal güzellikleri ve manzarasının yanı sıra tarihi ile de ön plana çıkan Kaletepe, Batı Karadeniz turizmi açısından önemli bir yere sahip. Yakının da Kent Müzesi, Tarihi Akkuyu Meydanı, Herakles(Heraklius) Sarayı ve Orhangazi Cami (Orta Cami) gibi tarihi değerlerin de yer aldığı Kaletepe’den panoramik olarak Ereğli’yi izleme imkanı da bulunuyor.

İŞTE ZİYARET SAATLERİ

Yaz aylarından itibaren kültür ve sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapması planlanan Kaletepe, yerli ve yabancı turistlerin ..

Ramazan ayına kadar 11:00 - 17:00 saatlerinde ziyaret edilebilecek olan Kaletepe’de girişte ayrıca 15 dakikada bir hareket eden ring aracı da yer alacak.

NASIL GİDİLİR?

Şehir merkezinden de Kaletepe’yi gezmek isteyenler ise Kadı Tarlası  ve Kestaneci Hattı güzergâhındaki otobüsler ile ulaşabilirler.

 

AdminAdmin