SİYASET
Giriş Tarihi : 03-05-2023 14:20   Güncelleme : 04-05-2023 13:07

KIZILAY,SİYASİLERİ BULUŞTURDU

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi, 3 Mayıs 2023 Çarşamba günü AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve BBP’yi kan bağışı kampanyasında buluşturdu.

KIZILAY,SİYASİLERİ BULUŞTURDU

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi, 3 Mayıs 2023 Çarşamba günü AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve BBP’yi kan bağışı kampanyasında buluşturdu.

Türk Kızılayı Kdz.Ereğli Şubesi’nin düzenlediği kan bağışı kampanyasına, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeş, Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın, Kızılay Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak 2. Sıra Milletvekili adayı Eylem Ertuğrul, İYİ Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili adayı Evrim Balbaloğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak 2. Sıra Milletvekili adayı Bayram Bozkurt ve AK Parti Zonguldak 4. Sıra adayı Nejdet Tıskaoğlu ile çok sayıda siyasi parti temsilcisi, öğrenci ve vatandaş katıldı. Etkinliğe katılan siyasiler kontrollerini yaptırdıktan sonra kan bağışında bulundular.

Açılış konuşmasını yapan Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın, kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek, gerçekleştirilen etkinliğin örnek olmasını temennisinde bulunarak, “Her zaman dediğimiz gibi kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Kızılay ailesi olarak ülke çapında 68 kan merkezinde 300 noktada ülkemizin kan ihtiyacını karşılamaktayız. Bugün buradaki etkinliğin öncelikle Karadeniz Ereğli ilçemizde, Zonguldak şehrimize ve tüm ülkemize örnek olmasını diliyoruz. Bu tip etkinliklerle tüm vatandaşlarımıza bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Emeği geçen herkese Türk Kızılay ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Kızılay Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız’da yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek, “Bir kez daha bu ortam bize kanın evrensel değil bir bütün olabileceğimizi gösterdi. Bugün AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve BBP ile birlikte bugün ortaklaşa kan kampanyası yapıyoruz. Hepimizin bazı kutsallarda buluşabildiğimizi burada bir kez daha gösterdik. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bu kan bağışı kampanyamız ülkede örnek olur. Hep beraber birlik bütünlük içerisinde bu organizasyonları yaparız” diyerek birlik ve bütünlüğün altını çizdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeş’de Kızılay’ın herkesin kurumu olduğunu ifade ederek, “Kan vermek yada Kızılay bizim hepimizin kurumu, siyasi parti yada Siyasi görüşle ilgisi olmayan kavram. Kan vermek bana göre bir vatandaşlık görevi. Biliyorsunuz ülkemizde çok büyük bir deprem felaketi yaşadık, bu depremde büyük oranda kan ihtiyacı ortaya çıktı. Dolayısıyla hepimizin kan verme gibi önemli bir görevi olduğunu düşünüyorum. Tabi ki sağlık el verdiği müddetçe”dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak 2. Sıra Milletvekili adayı Bayram Bozkurt, Kızılay gibi önemli bir kurumum siyasi emellere alet edilememesi gerektiğini belirterek, ““Biliyorsunuz Kızılay teşkilatı 1877 yılında Abdullah ve Aziz bey tarafından kurulmuş çok büyük bir kurumdur. 1947 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Kızılay derneği olarak görevine devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük yardım kuruluşudur ve Dünya’da da en büyük yardım kuruluşları arasında da bir yerde bulunmaktadır ben sadece size şunu söylemek istiyorum Kızılay gibi önemli bir kurumumuzu siyasi emellere alet etmeyelim. Her zaman Devletimizin, Milletimizin, Halkımızın yanında olan Kızılay kurumumuza sahip çıkalım”şeklinde konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak 2. Sıra Milletvekili adayı Eylem Ertuğrul ise sağlık durumu el veren herkesi kan vermeye davet ederek, “Herkesin şunun bilincinde olmasını her zaman söylüyoruz, kan çok önemli bir ihtiyaçtır. Sağlık durumu el veren herkes düzenli bir şekilde kan bağışında bulunmalıdır. Kanın ne kadar önemli olduğunu ancak kan tedarik etmek zorunda kalan insanlar anlıyor ve bir kerede bunun sıkıntısına düştükten sonra da ancak bilinçleniyoruz. Düzenli bir şekilde sağlık durumu el veren herkesin kan vermesini mutlaka öneriyoruz. Her zaman olduğu gibi tekrar bu tür kan verme kampanyalarına destek de bulunmak üzere buraya geldik. Bundan sonrada hep devam edeceğiz. En azından insanlara örnek olabilmek adına” dedi.
AK Parti Zonguldak 4. Sıra adayı Nejdet Tıskaoğlu, Kızılay’ın herkese ait olduğunu, bir siyasi partinin, birilerinin veya bir kurumun olmadığına dikkat çekerek, “Öncelikle alkışı Kürşat bey ve ekibine yapmak istiyorum. Çünkü çok kıymetli bir etkinlik yapmışlar. Birbirinden değerli siyasi partilerin vekillerini buraya getirerek aslında Türkiye’nin ne kadar büyük olduğunu, Türkiye’nin ne kadar birleşebildiğini önemli günlerimizde bir birimize sahip çıktığımızı gösteren fotoğraf ve ben tekrardan Kürşat başkanımı tebrik ediyorum. Kızılay hepimizin, bir siyasi partinin, birilerinin veya bir kurumun değil. Çünkü Türkiye’de ki 85 milyon insanın kana ihtiyacı var kan vermesi lazım ve kan alması lazım. Hepimiz bir insanız yarın hepimizin kana ihtiyacı olabilir. Hangi pozisyonda, hangi makamda olsak bile kana ihtiyacımız var. Dolayısıyla Kızılay’a herkesin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum ve Kızılay’ı birleştirelim, büyütelim. Kızılay Türkiye’dir.”ifadelerine yer verdi.
İYİ Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili adayı Evrim Balbaloğlu’da “Kızılay’ın yapmış olduğu bu kampanyayı destekliyoruz. İnşallah bir kan bir hayat kurtarır diyoruz.” dedi.
Konuşmaların ardından katılımcılar günün anısına Atatürk anıtı önünde toplu fotoğraf çektirdi.

AdminAdmin