YEREL
Giriş Tarihi : 14-02-2024 20:40

THK'NUN 99. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ...

Kdz.Ereğli’de Türk Hava Kurumu’nun  99. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle 16 Şubat 2024  Günü Saat 09:30’da Atatürk Anıtı önünde kutlamalar yapılacağı bildirildi.

THK'NUN 99. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ...

Kdz.Ereğli’de Türk Hava Kurumu’nun  99. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle 16 Şubat 2024  Günü Saat 09:30’da Atatürk Anıtı önünde kutlamalar yapılacağı bildirildi.

THK Kdz.Ereğli Şube Başkanı Abdullah HASÇELİK, THK’nun 99.Kuruluş Yıldönümünü kutladı.,

HASÇELİK, 16 Şubat 2024 Günü yapılacak kutlamalarla ilgili ise şu açıklamayı yaptı.

‘Türk milletinin ve vatanının kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün direktifleri doğrultusunda 16 Şubat 1925 tarihinde “ Türk Tayyare Cemiyeti” adı altında kurulmuştur.

5 Ağustos 1925 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamu yararına çalışan dernekler arasına alınmıştır. Türk Hava Kurumu Türkiye’de Havacılığın askeri, siyasi, sosyal, ekonomik, turistik, sportif önemi tanıtmak, benimsetmek, milli havacılığa destek olmak için gerekli aşağıdaki çalışmaları yapmaktır.

 

-Türk milletinde havacılık sevgisini uyandırmak, Türk Gençliğini    havacılığın her dalında yetiştirmek,

-Türkiye’de havacılığın kuruluş ve gelişmesini sağlamak,

-Havacılık alanında her türlü faaliyette bulunmak, gerekli yatırımları yapmak

-Yurt içinde ve yurt dışında spor gösterileri, yarışmalar, geziler düzenlemek düzenlenen bu gibi faaliyetlere devam etmektedir.

 

Her yıl 16 Şubat “Kuruluş Günü” Genel Merkez ve bütün Kurum Şubelerinle törenlerle kutlanmaktadır. İlçemizde de THK’nun  99. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle 16 Şubat 2024  Günü Saat 09:30’da Atatürk Anıtı önünde kutlamalar yapılacaktır.

THK Kdz Ereğli Şube Başkanlığının Kutlama Programı aşağıda belirtilmiştir.

1. Atatürk Anıtı önüne Çelenk Konulması

2. Saygı Duruşu

3. İstiklal Marşı

4.Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın THK Kdz Ereğli Şube              Başkanı Abdullah HASÇELİK tarafından yapılması

5.Kapanış

Atatürk Anıtı önünde16 Şubat 2024  Günü Saat 09:30’da yapılacak olan törene tüm halkımız davetlidir.

Ayrıca THK’nun Kuruluş Yıldönümü kutlamalarında; Şube Başkanı ve belirleyeceği bir heyet ile saat 10:00’da Kdz.Ereğli Kaymakamımız Sn.Mehmet YAPICI ziyaret edilecek olup  diğer kurum ziyaretlerinde de THK faaliyetleri anlatılacaktır.

 

THK’nun 99.Kuruluş Yıldönümü Kutlu olsun.         

AdminAdmin