SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2024 21:06

ELMATEPE’DE POSBIYIK RÜZGARI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, her dönem büyük destek gördüğü Elmatepe halkıyla buluştu. Coşkuyla karşılanan Başkan Posbıyık, Ereğli halkının hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğini belirterek; “Demirçelik’in dumanını Elmatepe soluyor ama Elmatepe’nin, Ereğli’nin uşağını demirçelike almıyorlar. Karabük’ten Kırıkkale’den alıyorlar. Kimsenin sesi çıkmıyor bir tek ben bas bas bağırıyorum. Ben Ereğli halkının haklarını sonuna kadar savunurum” dedi.

ELMATEPE’DE POSBIYIK RÜZGARI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, her seçim döneminde büyük destek gördüğü Elmatepe’lilerle seçim ofisinin açılışında bir araya geldi.

Mahalle Muhtarı Yüksel Erkez tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Posbıyık, kendisini dinleme gelen mahalle sakinlerini tek tek selamladı, gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür etti.

“ELMATEPE BENİM MAHALLEM”

Başkan Posbıyık Elmatepe’de şu açıklamaları yaptı:

Elmatepeliler her seçimde böylesiniz, beni mutlu ediyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Burada bazı eksiklikler var onları tamamlayacağız. Mesala Doruk’tan gelen yolu yapacağız. Asfalt yaptım ama eksikliğim var, onlarda tamamlanacak.  Eksiklikleri biliyorum, benim dostlarım, arkadaşlarım var. Onlarda bana iletiyorlar zaten. Elmatepe benim mahallem. Yıllardan bu yana Elmatepe hep sevgisini bana gösterdi.

-BELEDİYECİLİK LİDER İŞİ, TECRÜBE İŞİ-

Adaylığını koyan arkadaşlar benim arkadaşlarım, hepsi iyi insan. İbrahim Sezer benim dostum, görüşüyoruz. İyi bir insan. Ancak iyi insan olmak yeterli değil ki. Disiplinli olmak lazım. Lider olmak lazım. Halka dokunmak lazım. Derdiyle dertlenmek lazım.  Vallahi, billahi bir kaza olursa 2014’deki Hüseyin Uysal dönemini yaşarsınız., Ereğli’nin dumanını atarlar. Hüseyin Uysal kötü bir adam mı. Hayır, iyi insandı. Benim doktorumdu.  Amaü iyi olmak yeterli değil. Lider olmak lazım. Sesi çıktığında ortalığı inletmesi lazım, yere bastığında ortalığın titremesi lazım. Benim 4 defa dom dom kurşunuyla arabamı kurşunladılar, evimi kurşunladılar. Niye çıkar grupları. İmza attırıp köşeyi dönecekler. 2014’de olmadı mı bunlar. Dünya kadar operasyon yaptılar. Köşeyi dönen çıkar grupları döndü, Hüseyin Uysal’da  şimdi mahkemelerle boğuşuyor.  Onun için herkesin dikkatli olması lazım. Belediyecilik apayrı bir iş. Ben bu defa son dönemim. Tek derdim yapmak istediğim projelerim var. Kalıcı eserler bırakmayı hedefliyorum. Amacım ‘Allah razı olsun, iyi bir adamdı’ desinler.

-EREĞLİ UŞAĞINI DEMİRÇELİK’E ALMIYORLAR-

Ereğli’de işsizlik var. Burası Türkiye’nin en güzel kenti.  Doğasıyla, ormanıyla, deniziyle en güzel kentlerden biri. Sanayisiyle en önde olan kent.  Ama çocuklarımız hala Tuzla’da, Bursa’da, İstanbul’da koloniler kurmuşlar, yavukluları burada onlardan ayrı çalışıyorlar. Demir çelik’e imtihana giriyorlar, Ereğli uşağı becerememiş diyorlar, demek ki Ereğli uşağının kafası çalışmıyor demek istiyorlar. Karabük’ten, Kırıkkale’den geliyorlar, onlar işe giriyorlar. Dumanını Elmatepe soluyor, ama Elmatepe’nin uşağı işe giremiyor. Neden?Çünkü Ereğli’de yaşayan insanlar, ben, sizler sessiz, sakin, ensesine vur, lokmasını al, demokratik haklarını alamayan, itiraz etmeyen, hiçbir ses çıkmayan insanlar.  Ne sivil toplum örgütlerinden, ne siyasi partilerden ses çıkıyor. Bir tek ben ses çıkartıyorum bana da hemen ‘Posbıyık kavgacı’ diyorlar. Ben yumruk atmasını bilmem, silah taşımam. Ben Ereğli halkı için bağırıyorum. Sizin haklarınızı savunuyorum. 89 yılından itibaren Ereğli İl olsun diye bas bas bağırıyorum. Ereğli uşağı Erdemir’e giremiyor diye bağırıyorum. Bunun adı kavgaysa Ereğli halkının hakkını sonuna kadar savunacağım. Ereğli’yi tekrar kötü günlere döndürmemek için hep beraber hareket etmemiz lazım.”

CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu’da yaptığı konuşmada 1 Nisan sabahı tekrar baharlı günler yaşayacaklarını söyledi. Başkan Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve diğer katılımcılarla seçim ofisinin açılışını yaptı.

 

AdminAdmin