SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2024 12:16

Gülüç’lü kadınlar Demirtaş’a sahip çıktı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinliğe yoğun katılım oldu. İftira üzerinde siyaset yapanların arkalarında rant çeteleri olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, bu kişilere asla boyun eğmeyeceğini ifade etti.

Gülüç’lü kadınlar Demirtaş’a sahip çıktı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinliğe yoğun katılım oldu. İftira üzerinde siyaset yapanların arkalarında rant çeteleri olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, bu kişilere asla boyun eğmeyeceğini ifade etti.
Gülüç Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediye düğün salonunda eğlence düzenlendi. Binin üzerinde kadının katıldığı etkinlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş, İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan ve belediye meclis üyeleri de yer aldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan gecede kadınlara hitaben konuşan Başkan Demirtaş, kendisine yönelik iftira atanlara çok sert yanıt verdi. Göreve geldiği günden bu yana kadınlara yönelik çok sayıda proje ve etkinlik yaptığını anlatan Demirtaş, beldede yapılamaz denilen ne varsa hepsini hayata geçirdiğini vurguladı.

Demirtaş “Gülüç’te kukla bir başkan istiyorlar”
Gülüç’te tek bir eserleri olmayanların iftira ile siyaset yapıp belediyeyi ele geçirmeye çalıştığına vurgu yapan Demirtaş “Gülüç için bu güne kadar tek bir eser ortaya koyabilmişler mi? Hayır. Tam tersine biz hizmet etmeye çalışırken, Gülüç’e yatırımlar yapmaya çalışırken her tarafa bizi şikayet edip engellemeye çalıştılar. İftira atanlardan birinin tüm iddialarının altı boş çıktı, yalan olduğu ortaya çıktı. Bununla ilgili iftira davasını açtık ve mahkeme devam ediyor.  Diğer mahkemeyle ilgilide ses kayıtlarının montaj olduğu Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal birim tarafından tespit edildi. Ortada şahsımla alakalı hiçbir yargı kararı yok. Bir tane tetikçi gazeteci tutmuşlar, para verip 24 saat benim aleyhime haber yaptırıyorlar.  Bu gün karşıma aday olarak çıkanlar desinler ki “Gökhan Mustafa Demirtaş Gülüç’e hizmet etmedi. Gülüç’te sahil yapmadı… Gülüç’te Sahil Kafe yapmadı… Cenaze hizmetlerini açamadı… Cami sundurmalarını yapamadı… Gülüç’ün mahalle ve sokaklarının yollarını, alt yapılarını yapamadı… Gülüç meydanı ve girişini yapamadı… Gülüç’e düğün salonu yapamadı…” Bunları diyebiliyorlar mı? Tabiki diyemiyorlar…  Peki Gülüç için ne yapacaklarını anlatıyorlar mı? Üç-beş hayali, masa başında kağıt üstünde hazırlanmış sözde proje dışında sizlere hiçbir şey söyleyemiyorlar. Çünkü bunların dertleri Gülüç’e hizmet etmek değil. Bunların tek derdi var, “Gökhan Mustafa Demirtaş düğün salonunu bize vermiyor, Sahil Kafe’yi bize vermiyor. O’nu iftira atıp indirelim, yerine kendi adamımızı koyalım. Biz onu istediğimiz gibi yönetiriz.” İnanın tek dertleri bu. Kukla bir başkan istiyorlar. Ben Allah’tan başka bu güne kadar kimsenin önünde eğilmedim.
 Bundan sonrada üç-beş rant çetesinin ve onlara uşaklık edenlerin önünde eğilecek değilim.
İstediğiniz kadar iftira atmaya devam edin. Hem Türk Adaleti hemde Allah’ın adaleti er yada geç tecelli edecektir. Benim arkamda bu güne kadar sizler vardınız. 10 yıldır nasıl benim yanımda durduysanız bu günde yanımda duracağınızdan asla şüphem yok. Gülüç halkının iradesine hiç kimse ipotek koyamaz.  Ben burada olduğum sürece de buna asla müsaade etmeyeceğim. İçiniz rahat olsun. Bu alçakça iftiralar beni asla küstürmedi, küstüremeyecek. Gülüç halkı ile arama bu güne kadar giremediler, bundan sonrada giremeyecekler. Bu iftiracılara en güzel cevabı Gülüç halkı olarak en güzel şekilde 31 Mart günü sizler sandıkta vereceksiniz. Ben sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum 
Sizleri gerçekten çok seviyorum.”
Attıkları iftiralarla sadece kendisini sade ce siyaseten yok etmeye çalışmadıklarını, yuvasının da dağıtılmaya çalışıldığını belirten Demirtaş, 30 yıllık hayat arkadaşı eşi ışıl Demirtaş ve 2 evladıyla tüm saldırılar karşısında dimdik ayakta durduklarını ifade etti. 

Işıl Demirtaş “Küçük lokma değilim, bizimle uğraşanların boğazına takılırım”
Başkan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş ise çamur at izi kalsın hesabı güdenlerin görecekleri tek şeyin Gökhan Mustafa Demirtaş’ın ortaya koyduğu eserlerinin izi olacağını belirtti. Bayan Demirtaş açıklamasında “Gökhan başkanın eşi ve bir kadın olarak bir şey söylemek istiyorum;
‘Çamur at izi kalsın’ diyenlere, Gökhan başkanın 10 yıldır yaptığı eserler kalır. ‘Çamur at izi kalsın’ diyenlere, Gökhan başkanın diktiği çam ağacı 100 yıldır kalır. Gökhan başkan Gülüç ’teki çamuru 10 yıldır taşa çiçeğe, güzelliğe çevirdi. O yüzden küçük lokma değilim, bizimle uğraşanların boğazına takılırım. Gökhan başkanım, yolun yolumdur. Gerektiği yerde omuz omuza, gerektiği yerde sırt sırta. Kocam olduğun için seni seviyorum. İki çocuğumun babası olduğun için seni seviyorum. Gülücü Gülüç yaptığın için bir gün bile başımı aşağıya eğmediğin için seni seviyorum. Gülüç halkına, herkes adına sana teşekkür ediyorum. İyi ki varsın, Allah sağlık sıhhat uzun ömür versin.”
Binin üzerinde kadın konuşmalar sırasında sık sık “En büyük başkan bizim başkan ve Başkan nerede biz oradayız” sloganları attı.
Çeşitli ikramların yapılıp, tüm katılımcılara şal hediye edilen gecede binin üzerinde kadın sanatçılar Arya Can ve Yağmur Okur’un şarkılarıyla uzun süre oynayıp eğlendi.

AdminAdmin