SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2024 12:24

İBRAHİM SEZER, PROJELERİNİ AÇIKLADI...

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, Proje Tanıtım Toplantısını Kdz.Ereğli Büyük Anadolu Hotelde gerçekleştirdi.

İBRAHİM SEZER, PROJELERİNİ AÇIKLADI...

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, Proje Tanıtım Toplantısını Kdz.Ereğli Büyük Anadolu Hotelde gerçekleştirdi.

Sezer’in projeleri, izleyiciler tarafından ilgiyle karşılanırken büyük alkış topladı.

Kdz. Ereğli AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer'in proje tanıtım toplantısı binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Programa AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, AK Parti Zonguldak önceki İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Mücahit Andiç, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve Gülüç Belde Belediye Başkan Adayı Kerim Sönmez, Kdz.Ereğli Kadın ve Gençlik Kolları ile çok sayıda partili katıldı.

Tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇAĞLAYAN: ‘ŞEHİRLERİMİZİN MARKASINI ARTIRACAĞIZ’

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan projelerini tanıtan Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer’e başarılar dileklerinde bulunarak başladığı konuşmasını, ‘Hemşerilerimizin tebessüm eden yüzlerinden enerjimizi aldık. Kdz.Ereğli için Zonguldak'ımız için çok çalışmaya devam edeceğiz. Zonguldak olarak yirmi beş belediye başkan adayımızla hayata geçireceğimiz projeler sayesinde hem şehrimizin marka değerini artıracağız hem de tüm Zonguldaklının kalbini kazanacağız. 1 Nisan’da umudun güneşi doğacak. Bu şehri aşkımızla, sevgimizle ayağa kaldıracağız” dedi.

BOZKURT:  “SEZER İLE EREĞLİ ÜST SEVİYELERE ÇIKACAK”

Milletvekili Saffet Bozkurt, Sezer’in proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, vekilliği döneminde Ereğli’ye kısa zamanda birçok yatırımı getirdiklerini belirterek,  Sezer ile birlikte Ereğli’yi daha da üst seviyelere taşıyacaklarını iddia etti.

Bozkurt “Belediye Başkanı Halil Posbıyık seçimden seçime elinde onlarca projelerin içerdiği katalogla sahneye çıkıyor. Bunların kaçı yapıldı. Her dönem aynı katalog ile seçime giriyor. Son beş yıldır hizmette ortada yok. Belediye başkanlığı süresince hiçbir hizmet yapmamış olan Posbıyık, tekrar seçildiği takdirde bu saatten sonra hiçbir şey yapmaz.’dedi.

“MURAT SESLİ Mİ ADAY KUZENİ SESLİ Mİ ADAY?”

Bozkurt,  İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Murat Sesli için de; “Seçim sahnesinde yer alan Eski Belediye Başkanı Murat Sesli mi aday? Yoksa kuzeni olan Murat Sesli mi? Bu halkı kandırmacan başka bir şey değil! Sesli konuşmalarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kıyaslamalarında bulunuyor. Oysaki Cumhurbaşkanımız okuduğu bir şiir ile yargılanmıştı, Sesli ise çok daha farklı bir yargı sürecinde. Cumhurbaşkanımız ile kendisini kıyaslaması bile büyük bir yanlışlıktır. Gerçek Sesli çıksın konuşsun bunları” şeklinde konuştu.

“EREĞLİ’MİZİN HER KÖŞESİNE EŞİT HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”

Projelerini ve Belediye Meclis Üyelerini tanıtmak için sahneye çıkan AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Ben İbrahim Sezer, İnşaat mühendisiyim. 30 yıldır Kdz. Ereğli’de proje hizmetleri vermekteyim.  Mesleğimden dolayı, Kdz.Ereğli’nin tüm mahalle ve sokaklarını adım adım biliyorum.  Şehrimizin problemlerini ve çözümlerini bilen ekibimle, bugün sizlerin karşısında olmaktan şeref duyuyorum.

31 Mart Yerel Seçimlerini kazandığımızda; gece gündüz demeden, durmadan, kayıp yıllarımızı telafi etmek için çok çalışacağız.

KAYBOLAN YILLAR İÇİN ŞİMDİ HIZLANMA ZAMANI

Enerjimle, azmimle Makamda oturan değil, sahada çalışan başkan olacağım! Milletvekillerimizle birlikte, İktidarın da gücüyle, şehrin eksiklerini hızla tamamlayacağız. Kaybolan yıllar için artık hızlanma zamanı, çünkü kaybedecek 5 yılımız yok! Bu nedenle hangi partiden olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun, ortak sevdası Kdz.Ereğli olan herkesin başkanı olacağım.

BENİMLE İLGİLİ YALAN ALGI YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

5 yıldır şehre bir şey vermeyenlerin, sizlerin bana verdiği destekten dolayı tedirgin olduğunu biliyorum.  Korkuları öyle hal almış ki, şimdi benimle ilgili yalan algı yapma yarışına girdiler. “Sezer gelirse Uysal’ı ararız. Başkan dediğin disiplinli, prensipli cesur olacak, halkı kucaklayacak” demiş zatı muhterem. Biz onun döneminde Uysal’ı arar olduk. Ereğli’ye Hüseyin UysalSizden daha çok hizmetetti.

BENDE TEHDİT, İFTİRA, ZORLA PARA TOPLAMA, RÜŞVET YOK!

Bende vatandaşı kandırmak yok! Söz verip te yapmamak yok! Tehdit etmek yok! İftira atmak yok! Zorla para toplamak yok! Rüşvet yok!  İnsanların üzerine baskı kurmak yok! Ne var bende! Bende disiplin var! Prensip var! Cesaret var! Halkı kucaklamak var! Gerçek sevgi var, saygı var!

Her şeyden önemlisi, şehre hizmet edecek birikim ve enerjim var. O nedenle 30 yıldır Festival ve sahilden başka şehrimize kalıcı eseri olmayan meslektaşım rahat olsun.  Onun emekliliğinde Ereğli Belediyesi emin ellerde olacak!

Biliyorsunuz birde tek isim, 2 aday var! Biri kampanyayı yürüten, ama aday olamayan kişi, diğeri de gerçekten aday ama kampanyayla işi olamayan kişi! Ama ben iftira atmam. Kimseye dolandırıcı demem! Seçmendir gerçek kararı verecek kişi!

YALAN ALGILARLA KAYBEDECEK BEŞ YILIMIZ YOK!

Bizim dedikoduyla, yalan algıyla, tehditle işimiz olmaz! Kimsenin yaşam özgürlüğüne karışmayacağız. Her görüşten, her düşünceden insanın rahatça yaşayacağı, eşit hizmet alacağı, liyakatın ön planda tutulacağı, şeffaf ve sorgulanabilir Belediyeciliğin öncüsü olacağız. 

Ne demiştik, Kdz. Ereğli’nin kaybedecek 5 yılı yok! O nedenle hepinize çok görev düşüyor. 31 Mart’a kadar durmadan, yorulmadan, kapı kapı, eş, dost, arkadaş, kardeş, komşu kim varsa ulaşacağız. Ereğli’ye; 5 yıldır çivi çakmayanların, yalan algısıyla kaybedecek 5 yılımızın olmadığını anlatacağız.

Bunu neden istiyorum, arkamda en büyük destekçim olan sessiz çoğunluğun sesi olacağım için istiyorum.  Bunu neden istiyorum, 31 Meclis Üyesiyle Ereğli’yi yeniden inşa etmek için istiyorum. Bunu neden istiyorum, Ankara’dan şehrimize kaynakları akıtabilmek için, gücümüzü göstermek için istiyorum.

O nedenle biz yalana, iftiralara, takılmayacağız. İşimize bakacağız. Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. 

BU PROJELER KATOLOGLARDA KALMAYACAK

Ereğli’miz için gerçekçi birçok proje hazırladık. Bu projeler öyle seçimden sonra unutulacak, kataloglarda kalacak ve yapılmayacak projelerden değil. Gerçekten hayata geçireceğimiz ve Ereğli halkının hizmetine sunacağımız projeler.  Bu projeleri yapacak güçte, iktidarda, milletvekilleri de bizde! Siz bize güvendiniz, destek verdiniz, bizde yapacağız! “

İbrahim Sezer’in Ereğli için hazırladığı projelerin ana başlıkları şu şekilde;

-KENT MEYDANI

-SAHİL PROJESİ

-TEKNOPARK BİLİM, İNOVASYON EĞİTİM VE ARGE MERKEZİ

-BOTBAŞI ALEMDAR KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

-DÜĞÜN SALONLARI

-KAVAKLIK KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI

-MODERN PAZARYERİ PROJESİ

-HALK EKMEK SATIŞ NOKTALARI (Ekmek 5TL’den satılması)

HER HANE İÇİN 5 METREKÜP SU BEDAVA

-BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİ’NİN TAMAMINDA ÇAY 2.5TL

-YEMATİK-PETMOBİL (Sokak Hayvanları için)

-KANTİNBONUS (Asgari ücret ve altında geliri olan ailelerin ilk, orta ve lise’de öğrenim gören çocuklarına günlük kantin masraflarının karşılanması)

-KIRTASİYEBONUS ( Asgari ücret ve altında geliri olan ailelerin, ilk, orta ve lisede öğrenim gören çocuklarının eğitim-öğretim başındaki tüm kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması)

AdminAdmin