YEREL
Giriş Tarihi : 30-12-2022 13:53

KDZ. EREĞLİ’DE, İŞ YERLERİ DENETLENDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni yıl öncesi içkili lokantalar, kuruyemiş, pastane ve tatlı satış yerlerinde denetim yaptı. 22 iş yerine eksiklikleri nedeniyle tutanak tanzim edildi, 6 iş yerine idari yaptırım cezası uygulandı.

KDZ. EREĞLİ’DE, İŞ YERLERİ DENETLENDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2023 yılına girerken işyerlerinde hijyen başta olmak üzere bir çok konuda denetim yaptı.

Kent genelindeki gıda üretim ve satış yerlerini denetleyen ekipler gıdaların saklanması, depolanması, son kullanma tarihleri, genel temizlik, çalışan personelin kıyafetleri, hijyen ve eğitim belgesi gibi konularda kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Zabıta Müdürü Halit Aydın, denetimlerde eksik bulunan işyerlerinin uyarıldığını belirterek; “Ekiplerimiz şehrimizdeki pastane, tatlı satış noktaları, aktarlar, kuruyemişçiler, birahane, gazino, bar, disko bar ve restoranlarda denetim yaptı. 22 iş yerine bazı eksiklikleri nedeniyle tutanak tanzim edildi. Eksiklikleri gidermeyen 6 iş yerine ise idari yaptırım cezası uyguladık. Halkımızın gönül rahatlığıyla yeni bir yıl geçirebilmesi için zabıta ekiplerimiz denetimlerine devam edecek. Her hangi bir olumsuzluk karşısında Alo 153 Zabıta hattını ya da 0 372 333 11 53 numaralı telefonu arayarak şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Tüm halkımıza sağlıklı, huzurlu yeni bir yıl diliyorum” dedi.

AdminAdmin