YEREL
Giriş Tarihi : 25-09-2022 12:44

LÖSEV MUTLU ET PAKETLERİ DAĞITTI; İÇİNDE YOK YOK!

LÖSEV’in, lösemi tanısı konmuş hastaların daha sağlıklı beslenebilmeleri için bir süre önce hayata geçirdiği “Mutlu Et Projesi” sürüyor. İçeriğinin tamamı et olan yardım kutuları, LÖSEV Karadeniz Ereğli Şubesi’nce kanser hatası ailelere teslim edildi.

LÖSEV MUTLU ET PAKETLERİ DAĞITTI; İÇİNDE YOK YOK!

LÖSEV’in, lösemi tanısı konmuş hastaların daha sağlıklı beslenebilmeleri için bir süre önce hayata geçirdiği “Mutlu Et Projesi” sürüyor. İçeriğinin tamamı et olan yardım kutuları, LÖSEV Karadeniz Ereğli Şubesi’nce kanser hatası ailelere teslim edildi.

LÖSEV kanser ile mücadele eden ailelerini 12 ay boyunca taze kırmızı et ve et ürünleri ile destekliyor. Mutlu Et Projesi kapsamında tüm yıl et yardımı yapılıyor.

İlçeye gelen LÖSEV Karadeniz Bölge Sorumlusu Eylül Aslan ve Aktif İletişim Sorumlusu Olcay Güdek, LÖSEV İl Başkanı Tarkan Atik’in de katılımı ile yardım kutuları sahiplerine verildi.

Derneğin Uzunkum caddesindeki binasında gazetecilere konuşan Eylül Aslan, Kurban Bayramı’nda yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdüğünü söyledi. Proteinin lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıdığın belirten Aslan, “araştırmalar kansere yönelik iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor. Yetersiz protein alımı hastalığın iyileşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı vücut direncini azalıyor. Bu yüzden kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan yüzde 50 daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor” dedi.

İHTİYACI OLANLAR BAŞVURABİLİR

LÖSEV’in et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalandığını anlatan Aslan, şunları kaydetti:

“Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. Ereğli’de yapılan yardımda LÖSEV’e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu. Kayıtlı hasta ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip, kırmızı et almakta zorlanan aileler. Kanser hastası yetişkinlerde de ekonomik yoksunluğun çok kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırmaya kararlı. Siz de kanser hastalığının maddi girdabındaysanız LÖSEV ’e ulaşabilir ve tüm imkanlardan faydalanabilirsiniz.”

ATİK: LÖSEV’İN TÜM İMKANLARINDAN YARARLANABİLİRSİNİZ

LÖSEV İl Başkanı Tarkan Atik de, şubeye yapılan başvurulara karşılık verdiklerini vurgulayarak, “Ereğli’de yeni teşhis almış hastalan Ofis Yolu’ndaki derneğimize başvurarak kendilerini LÖSEV’e kayıt ettirip LÖSVE’in tüm imkanlarından yararlanabilirler” diye konuştu.

Et yardımının belli aralıklarla yapılacağının altını çizen Atik, www.losev.org.tr adresinden ya da 0312 447 06 60 arayarak da bilgi alınabilineceğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan; onlarcası hazırlanan yardım kolilerinin içinde kavurma, kuşbaşı et, tüm et, kıyma, köfte, döner, sucuk, jambon ve pastırma olduğu görüldü. Bir kolinin bin ile bin 500 lira arasında olduğu sanılıyor.

AdminAdmin