YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2023 17:00

SONSUZA DEK!..

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıldönümü için 10 Kasım Cuma günü saat 09.05 geçe hayat duracak.

SONSUZA DEK!..

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Aramızdan ayrılışının 85. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kdz.Ereğli’de anlamlı bir şekilde anılacak.

Anma programı, 10 Kasım 2023 Cuma günü gerçekleşecek. Günün ilk anma etkinliği saat 08:50'de Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek çelenk sunma töreni olacak. Bu etkinlikte çelenkler Atatürk anısına sunulacak, ardından katılımcılar, siren sesi eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunacak ve İstiklal Marşı okunarak bayrak yarıya indirilecek.

Kdz.Ereğli’de 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma törenleri düzenlenecek. Kdz.Ereğli Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü anma programı açıklandı. Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başlayacak tören, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi'nde devam edecek.

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da başlayacak program şu şekilde:

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Arslan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Atatürk’ün Bir Saati Vardı” adlı Oratorya gösterisi.

AdminAdmin