DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
ŞAFAK EREL
ŞAFAK EREL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 13:11

YORUMSUZ…

Eylül ayı hızlı ve renkli başladı Ereğli’de…

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş’in 1 Ekim Cumartesi günü Oda Organ seçimlerinin yapılacağını açıklamasının ardından birçok konuda da ilginç gelişmeler yaşanmaya başladı ilçemizde!

Renkli ve hızlı bir süreç başladı. Gündem renklendi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Eylül ayı Meclis Toplantısında “Revizyon” konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığından olumlu cevap alamadıklarını, müteahhitlerin sorunlarını çözümleyemediklerini,  gerekirse Revizyon işini 2024 yılına bırakabileceklerini belirtti ve bu konuda Ak Parti yöneticilerini ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ı suçladı…

Bu konuda Ak Parti Ereğli Belediye Meclisi üyelerinden bir kişiyle görüştüm.  “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Ereğli Belediye yetkilileriyle birlikte “Revizyon” için gidebileceğini söylediğini ancak “Revizyon”  yapılsa bile inşaatları mahkeme kararıyla durdurulan müteahhitlerin sorununun çözülemeyeceğini, Ereğli’ye yapılması düşünülen “Cami” konusunun “Revizyon” yapıldıktan sonra gündeme alınacağı bildirildiği için sürecin uzadığını açıkladı.

Her iki taraf ayrı görüşlerde.  Ne diyelim?

Yorumsuz…

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Meclis Toplantısı” sonrasında ekibiyle birlikte “Su Ürünleri Kooperatifi”ni ziyaret etti ve yeni başkan Murat Toprak’la birlikte yapılacak çalışmaların ilk startını verdi.

Kapısını Ereğli’ye “Demir Kapı”yla kapatmış bir Liman düşünün. Ereğli Belediyesi’nin Liman’ın son noktasına kadar hizmet getirebilmesi için kapılar açılıyor. Belki bu alanda “Lokanta” olarak hizmet veren işyerleri  “Ruhsatlarını” alabilecekler!

Ereğli eski Kaymakamı  İsmail Çorumluoğlu ilçemizden ayrılırken bizleri ziyaretinde “Ereğli Düşmanı” olarak adlandırmıştı Su Ürünleri Kooperatifi eski yöneticilerini!

Peki şimdi kim kazandı bu birliktelikten?

Yorumsuz…

Deniz ve Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem yaklaşan  “Oda” seçimleri öncesinde başkan adayı Rıfat Taneri ile birlikte seçimlere gireceği ve başkanlığa devam edeceğini basın mensuplarına açıkladı.

Daha önce “Başkan olmayacağım” diyen Erdem’in bu çıkışı ve DTO seçimlerinde aday olması önümüzdeki günlerde seçim sürecinin oldukça renkli geçeceğinin sinyallerini de vermiş oldu!

Bekleyip görelim…

Yorumsuz…

Ereğli Belediye eski dönem Başkanlarından Murat Sesli oldukça değişik ve ses getiren bir aktiviteye imza atarak bir otobüsü Ereğli Caddelerinde gezdirdi ve 2024 yerel seçimlerinde “Adayım” sloganıyla ilk startını verdi.

Sesli’nin bu projesine bazı kesimler “olumlu” bakarken bazı kesimlerde “Çok erken” buldu!

Hangi düşünce kazanacak?

Yorumsuz…

Hangi yetkiliye sorsanız “Üniversite Kampüsü” inşaatı başlayacak diyor. Somut bilgi verilmiyor.

Ama son zamanlarda yetkililer “Erdemir”den cevap bekleniyor diyerek  “Top’u” Oyak Yöneticilerine

atıyorlar!

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektöründen bu konuda tek bir açıklama bile yok! Ereğli kaderini kendi çizmek zorunda!

Bakalım “Top’a” en son kim vuracak?

Yorumsuz!

Okullar açıldı! Eğitim ve Öğretim yılı bu sene Ereğli’de sancılı başladı!

Birçok okulumuz “Deprem”e dayanıklı olmadıkları için öğretime başlayamadı! Okullarımızın çoğu çift Tedrisat yapmaya başladı. Aileler ve çocuklarımız bu konuda tedirgin ve üzüntülüler.

Bu yeni oluşuma alışmak zaman alacak gibi.

Peki, bu sorun nasıl aşılacak? Deprem’e dayanıklı bulunmayan 7 okulumuzun “Yıkım ve Güçlendirme” çalışmaları ne zaman başlayacak ve bitirilecek?

Önce “Can” diyelim ve evlatlarımızın en kısa zamanda okullarına dönebilmeleri için gerekli çalışmaların yapılması için sorunun ivedilikle çözülmesi için sürecin takipçisi olalım.

Yorumsuz…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamayla Türkiye’de 250 bin ile 500 bin arasında “Toplu Konut” yapılması için büyük ve önemli bir proje başlattı.  Alkışladık.

Ama bu proje kapsamında ilk açıklamalarda Zonguldak Bölgesinde 1450 Konut yapılacağı açıklanırken Ereğli ve Alaplı’nın bu projeden yararlanamadığını gördük, şaşırdık.

Daha sonra Ak Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt yaptığı açıklamayla Ereğli’ye 100, Alaplı’ya 100 Konut yapılacağını açıkladı. Bozkurt bu sayıya ilave yapılması için çalışmalar yaptığının da altını çizdi.

Peki, bu sayılar Ereğli için yeterli mi? Zonguldak Bölgesi’nin nüfus olarak en kalabalık yerleşim alanı Ereğli “üvey evlat” mı? Sorusu gündeme geldi.

Konuya ilişkin Ak Parti Yöneticileri yaptıkları açıklamalarda, “Bu proje 2 yıldır devam ediyor. Belediyeler bu konuda çalışma yaparak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sundukları oranda pay alıyorlar, Ereğli Belediyesi bu konuda hiçbir çalışma yapmadı” diyerek konuya yaklaşım gösteriyor.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Ereğli’de “Toplu Konut” yapılması için tüm çalışmaların yapıldığını, Toki’nin ve Hazinenin elinde birçok arazinin bulunduğunu, istendiğinde Ereğli’de bugün itibari ile 1700 adet konutun yapılabileceğini” ifade ediyor.

Şimdi sormak gerekiyor! Bu kadar önemli bir projeye Ereğli sahip çıkamıyorsa, birlik olunamıyorsa kim kaybediyor? Ereğli mi, Ereğli halkı mı? Yoksa siyasetçiler mi?

Yorumsuz!

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Köylere su” verilmesi için başlatılan proje kapsamında Ereğli Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları basın mensuplarına tanıttı.

Bu proje eski Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile birlikte tasarlanan ve “Köydes”in katkılarıyla Ereğli Belediyesinin ilçeden sonra köylere “Su” verme hizmeti olarak ortaya çıkmış bir proje. Önemli bir proje.  Bende katıldım. Mükemmel Proje.

Ama üzüldüğümde bir gerçek!

Bu tip projeler Ereğli’nin ve köylerinin birlikte kalkınması için önemli projeler. Tüm halkı ilgilendiren projeler.

Peki, böyle bir aktivitede neden CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul bulunmaz, neden İyi Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu bulunmaz?  Bu mudur siyaset?  Yöneticiler, diğer siyasi partiler katılmamış, anlarız da ya sizler?

Yorumsuz!

Geçtiğimiz günlerde bir yazı kaleme almıştım. “KUKLA”.

Bir zat beni “Cahillik ve Korkaklıkla” suçlamış! Zavallı garibim…

Yazı “ses” getirmiş olacak ki beni arayanlar oldu. Telefonla!

Çocukluk arkadaşım Serdar Özbek aradı, “Yusuf Ziya Odabaş Belediye Başkan adayı mıymış, anlamadım yazıdan” dedi. Gülüştük…

“Yazıda öyle mi yazmışım” dedim, biraz sohbet kapattık telefonu…

Batu Müftüoğlu aradı, “Abi aleyhime mi yazdın lehime mi yazdın anlayamadım. Ben İrfan Erdem’i 1 aydır görmüyorum. Ama Niyazi Özcan lehine tarafım” dedi. Benimde çok sevdiğim bir kardeşimizin “Böbrek Yetmezliği” için İstanbul’da olduğunu söyledi, geçmiş olsun dileklerimi ilettim ve kapattık.

Son olarak TSO Başkan adayı Niyazi Özcan aradı.

“Ben Ereğli’de Oyak Yöneticileri ile görüşmedim. Ama OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem ile görüştüm. Benim geçmişte yaptığım tüm eylemlerin ve eleştirilerimin “haklı” olduğunu, Erdemir Yöneticilerinin “hata” yaptığını kabul ettiler. Erbirlik’e “Kamyon Garajı”nın işletmesinin verilmesi Ereğli için büyük bir hizmettir” şeklinde bir açıklaması oldu. Kapattık telefonu…

Umarız OYAK Yönetimi bundan sonra Ereğli’ye seçim süreçlerinde değil, her daim hizmetlerine devam eder, Ereğli’nin kalkınmasında Türkiye’nin en gözde kurumu olarak yerini alır düşüncesindeyiz…

TSO Başkan adayı Niyazi Özcan seçimler öncesi kurdurttuğu “Whatsapp” gurubuna bizi dâhil etmemiş haklı olarak!

Yol arkadaşlarıyla birlikte yolu açık olsun! Ne diyelim?

Yorumsuz…

Biz tarafız. Ereğli’yi yöneten her kim olursa olsun, Ereğli adına yapılacak her doğru icraata tarafız.

Hangi partiden olursa olsun, hangi renkten olursa olsun Ereğli ve Ereğli Halkına yapılacak her türlü hizmete tarafız.

Rakı masalarında kendi menfaatleri için Ereğli’yi “Meze” yapmaya kalkanlara “Karşı” da tarafız.

Kısaca…

Tarafız…

YORUMSUZ…

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1GALATASARAY1540
 • 2FENERBAHÇE1437
 • 3BEŞİKTAŞ1426
 • 4MONDİHOME KAYSERİSPOR1426
 • 5YUKATEL ADANA DEMİRSPOR1523
 • 6TRABZONSPOR1423
 • 7KASIMPAŞA1421
 • 8ÇAYKUR RİZESPOR1421
 • 9BITEXEN ANTALYASPOR1420
 • 10ATAKAŞ HATAYSPOR1418
 • 11VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK1417
 • 12MKE ANKARAGÜCÜ1417
 • 13EMS YAPI SİVASSPOR1415
 • 14GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ1415
 • 15TÜMOSAN KONYASPOR1414
 • 16SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL1413
 • 17RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ1412
 • 18YILPORT SAMSUNSPOR1411
 • 19CORENDON ALANYASPOR1411
 • 20İSTANBULSPOR148
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA